fit.pl mobile logo

Damska kurtka softshell - idealny wybór na jesień i zimę dla aktywnych?

Jeżeli jesteś kobietą lubiącą uprawiać sport także jesienią i zimą, to będziesz potrzebować odpowiedniej ochrony termicznej. Znalezienie idealnej kurtki powinno być dla Ciebie priorytetem. Dzięki niej będziesz mogła biegać, wspinać się czy jeździć na rowerze przez długie godziny, nie martwiąc się o komfort termiczny

Softshell – co to jest?

Jest to rodzaj tkaniny, którego głównym założeniem jest zmniejszenie ilości noszonych warstw ubioru. W teorii pod tkaninę softshellową powinnaś wkładać tylko bieliznę termoaktywną. Taka odzież charakteryzuje się wysokim stopniem oddychalności. Gdy masz na sobie oddychającą kurtkę na rowerze lub podczas innej aktywności, twoje ciało jest świetnie wentylowane.

Czym kierować się wybierając dobry softshell damski?

Istotny jest jej krój. Kurtka powinna doskonale przylegać do ciała. Nie może być za szeroka ani za ciasna. Zaleca się, by była to odzież o właściwościach rozciągliwych, aby w razie potrzeby włożyć pod nią dodatkową warstwę ubrania. Takie damskie kurtki softshell znajdziesz w sklepie Outdoorzy.pl.

Powinnaś też zwrócić uwagę na współczynnik oddychalności. Im wyższy, tym kurtka lepiej spełni swoje zadanie. Kolejnym istotnym elementem jest grubość tkaniny – te najcieńsze (ultralekkie) damskie wiatrówki do biegania używane są raczej w tych najcieplejszych miesiącach. Kaptur, ściągacze na mankietach czy duża liczba kieszeni to dodatki, które przydają się podczas każdej aktywności.

Kurtka softshell damska na jesień

Podczas ciepłych jesiennych miesięcy damska kurtka softshell z kapturem jest okazjonalną częścią garderoby. Na pewno warto zabrać ją na trekking w góry, gdzie pogoda potrafi zaskoczyć, jak również na przejażdżkę rowerem czy na poranny jogging.

Kurtka musi chronić cię głównie przed wiatrem, więc dodatkowa warstwa termiczna jest zbędna. Przed zakupem nie sugeruj się tylko i wyłącznie ceną. Czasem lepiej zapłacić odrobinę więcej, w zamian uzyskując odzież o świetnych parametrach, która sprawdzi się zarówno późną wiosną, jak i jesienią czy zimą.
Softshell w chłodniejsze dni

Późną jesienią damska kurtka softshellowa w naszych szerokościach geograficznych powinna być stałym elementem garderoby. Oprócz wysokich zdolności przepuszczania powietrza powinna posiadać też drugą warstwę, która uchroni cię przed utratą ciepła.

Warto wybrać model posiadający zewnętrzną, hydrofobową warstwę chroniącą przed deszczem. Jeśli obawiamy się deszczu, upewnijmy się, że wymarzona kurtka spełnia standard odporności 10000 mm lub wyższy.

Technologia DWR — co warto o niej wiedzieć?

W pewnym uproszczeniu jest to trwała impregnacja tkaniny. Powoduje ona, że woda swobodnie spływa po odzieży i nie przenika do środka. DWR może nieco zmniejszać właściwości oddychające odzieży. Warto o tym pamiętać przed zakupem.

Czy softshellowa kurtka damska to dobry wybór na zimę?

Tak. Softshell świetnie sprawdzi się także w tych chłodniejszych miesiącach. Pamiętaj jednak o tym, że taka odzież różni się jednak nieco od tej, jaką zakładamy późną wiosną. Zimowa kurtka softshell musi być zrobiona z grubszej tkaniny. Przy zimnym, porywistym wietrze, pod kurtkę będziesz musiała założyć dodatkową warstwę, aby uchronić się przed wychłodzeniem.

Warto upewnić się, że nasza wymarzona odzież ma kaptur oraz regulowane ściągacze — to prosty i skuteczny sposób, by płynnie regulować termikę ciała.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl