fit.pl mobile logo

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Wyjazd na narty to świetny sposób na aktywne spędzenie weekendu, czy rodzinnych ferii zimowych. Zanim jednak spakujemy sprzęt i strój do szusowania, warto pomyśleć o fizycznym przygotowaniu się do sezonu. Jak to zrobić?

Wzmocnienie kondycji

Wyjazd w góry i udanie się na stok bez odpowiedniego przygotowania może spowodować nieprzyjemne zakwasy i przyczynić się do groźnych kontuzji. Aby tego uniknąć, warto odpowiednio wcześniej zadbać o swoją kondycję. Jak wcześnie należy zacząć? Najlepiej już na dwa miesiące przed planowanym wyjazdem i nie krócej niż miesiąc przed nim. Trening przygotowawczy powinien uwzględniać ćwiczenia rozciągające, poprawiające równowagę i oczywiście wzmacniające. Specjaliści zalecają:

  • brzuszki,
  • przysiady,
  • wymachy ramion i nóg,
  • nożyce,
  • wykroki.


Na równowagę doskonale sprawdzą się przysiady na jednej nodze, zaś wzmocnienie kondycji zagwarantują ćwiczenia aerobowe: jazda na rowerze, pływanie, bieganie. Na początek wystarczy ok. 20 minut takiego treningu, który stopniowo trzeba wydłużać.

Osoby, które mają już doświadczenie na stoku i znają technikę jazdy oraz bezpiecznego upadania powinny sobie je przypomnieć. Takie przygotowanie pozwoli spędzić więcej czasu na szusowaniu, zapobiega powstawaniu zakwasów i może uchronić przed kontuzjami. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie pod okiem trenera. Co prawda można samemu zaplanować treningi, ale wymaga to bardzo dużo samodyscypliny.

 

Zweryfikuj sprzęt

Bezpieczna jazda zależy nie tylko od przygotowania fizycznego, ale też od sprzętu w dobrym stanie. Jeśli odpowiednio zakonserwowaliśmy narty po zakończonym sezonie, z pewnością ich przygotowania nie będzie wymagać wiele wysiłku. Jeśli jednak deski są nie do końca idealne, warto oddać je do profesjonalnego serwisu. Oprócz tego koniecznie należy zweryfikować stan wiązań i zadbać o bieliznę termoaktywną zapobiegającą wychłodzeniu ciała podczas jazdy. Osoby, które chciałyby uwiecznić pierwsze chwile na stoku, albo zarejestrować swoje umiejętności mogą poszukać specjalnych urządzeń. Wbrew pozorom nie są one kosztowne - porównanie najniższych cen kamer sportowych pozwala stwierdzić, że taki sprzęt dostępny jest za nawet mniej niż 100zł.
 

Jako rejestrator początkowych zmagań tego typu urządzenia sprawdzą się doskonale. Oprócz kamer o tradycyjnym wyglądzie można też kupić specjalne okulary przeciwsłoneczne z rejestratorem obrazu – pozwoli to na sfilmowanie zjazdu z nieco innej perspektywy i stworzenie niezapomnianej kompilacji.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl