fit.pl mobile logo

Jakie rękawice bokserskie?

Wybór rękawic bokserskich nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli i rodzajów. Okazuje się, że nawet osoby, które trenują boks już od jakiegoś czasu gubią się w tym gąszczu ofert. Na co zatem należy zwracać uwagę wybierając rękawice bokserskie? Oto najważniejsze czynniki.
Rękawice wiązane czy na rzep?
W sklepach sportowych dostępne są zarówno rękawice tradycyjne – wiązane, jak modele na rzep. Czym się różnią? – Warto zaznaczyć, że tak naprawdę każdy z tych modeli rękawic ma swoich przeciwników i zwolenników. Jedni twierdzą, że rękawice bokserskie wiązane znacznie lepiej dopasowują się do dłoni, idealnie przylegają. Inni, którzy wybierają modele na rzep, twierdzą, że rękawice sznurowane długo się zakłada, trzeba mieć kogoś do pomocy itd. Nie ma jednej odpowiedzi i zaleceń, co do wyboru. Pewne jest natomiast to, że względy praktyczne przeważają i popularniejsze są rękawice na rzep – mówi nam jeden z doradców w sklepie sportowym http://allsports.pl/.


W tej kwestii należy tylko dodać, że wybierając rękawice na rzep trzeba zwracać uwagę na szerokość rzepa – szerszy odpowiednio usztywnia nadgarstek, zapobiegając tym samym jego kontuzjom.


Rozmiar rękawic bokserskich – co trzeba wiedzieć?
Rozmiar rękawic bokserskich podawany jest najczęściej w … uncjach. Dlaczego? Idealnie opisuje to wagę rękawic, która powinna być dostosowana do wagi zawodnika. W praktyce do wyboru mamy rękawice od 6 oz do aż 20 oz. Warto pamiętać, że 1 oz to 28,4 g, zatem rękawice oznaczone 10 oz będą ważyć 284 g.


Przy doborze rozmiaru powinniśmy się posiłkować następującymi zasadami:
  • Rękawice 6-8 oz : przeznaczone są dla zawodników o małych dłoniach, głównie kobiet lub dzieci, wielu producentów podaje, że to rękawice dla zawodników w przedziale 45- 65 kg.
  • Rękawice 10-12 oz: to typowe rękawice treningowe, które idealnie pasują na dłoń dorosłej osoby, mieszczącej się w przedziale 65-90 kg.
  • 14-20 oz: uznaje się, że to rękawice sparingowe, dobrze amortyzują uderzenia, powodują mniejsze urazy. Według klasyfikacji są to również rękawice dla osób powyżej 90 kg.


Jaki materiał wybrać?
Na rynku dostępne są rękawice wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i materiału syntetycznego. Te wykonane ze skóry naturalnej są trwalsze. Pamiętać jednak należy, że są one droższe – dlatego też wiele osób decyduje się na te wykonane z materiału syntetycznego. Szczególnie popularne są wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z boksem i treningami.


Warto wspomnieć również, że w sklepach sportowych można kupić zarówno rękawice do boksu klasycznego, jak również tajskiego – różnią się budową (te do tajskiego są spłaszczone).


O rękawice trzeba dbać!
Już na etapie kupowania rękawic należy pomyśleć o specjalnych wkładkach lub bandażach pod nie. Rozwiązania te nie tylko zapewniają dodatkowa ochronę (np. bandaże dodatkowo usztywniają nadgarstek), ale także wchłaniają pot. Dzięki temu nie przepocimy rękawic i nie zacznie się z nich szybko wydobywać brzydki zapach. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzemy, po każdym treningu rękawice bokserskie należy wysuszyć w temperaturze pokojowej ( nie wolno ich zostawiać na rozgrzanym kaloryferze – wysoka temperatura może uszkodzić powłokę zewnętrzną). Warto również dbać o ich powierzchnię – zawsze dokładnie ją oczyścić.


Właściwy dobór rękawic bokserskich jest niezwykle istotny. Przekonał się o tym z pewnością każdy amator tego sportu, który stanął w obliczu naprawdę bogatej oferty rynkowej, pod uwagę musiał wziąć powyższe czynniki i wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do jego potrzeb.

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl