fit.pl mobile logo

Mata do akupresury – nie tylko na bóle kręgosłupa

Spięte mięśnie całego ciała to jego ból. Powodem takiego napięcia często są: stres, przepracowanie czy niewłaściwa pozycja podczas pracy. Różnego rodzaju masaże są w tej kwestii wybawieniem. Dzięki macie do akupresury możemy skuteczną sesję relaksacyjną, podczas której nasze ciała i psychika odetchną, zafundować sobie w domu.

Jednym ze sposobów na napięcie mięśni jest akupresura. Polega ona na ucisku lub masowaniu punktów w naszym ciele, które są aktywnie biologicznie. Akupresura nie jest niczym nowym, pochodzi z Chin (była i jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej) i jest stosowana dla znoszenia napięcia w ciele i leczenia wielu chorób już od 7000 lat. Tak długa tradycja  i nadal duża popularność akupresury świadczą o tym, że naprawdę ona działa. Zabieg akupresury może nam wykonywać druga osoba, uciskając nasze ciało opuszkami palców, możemy zrobić to też samodzielnie. A możemy wykorzystać do tego matę do akupresury – i jest to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż pozwala na uciskanie punktów na ciele, których normalnie byśmy samodzielnie nie dosięgnęli. Możemy używać maty codziennie – niezależnie od pory dnia – co także jest wygodnym rozwiązaniem dla zabieganych.

Mata do akupresury – jak działa

Mata do akupresury, dzięki swoim kolcom, delikatnie uciska punkty na całym naszym ciele. Wystarczy się tylko wygodnie położyć na macie. Wtedy poprawia się miejscowe krążenie krwi, a to przekłada się na rozluźnienie napięcia mięśni i zniwelowanie bólu. W związku z tym zaczynamy nie tylko naprawdę dobrze się czuć we własnym ciele, ale uczucie relaksu pozytywnie wpływa także na naszą psychikę. Warto wiedzieć, że podczas zabiegu akupresury – także tej z wykorzystaniem maty – wydzielają się endorfiny, a więc tak zwane hormony szczęścia. 

Co daje regularne stosowanie maty

Masaż akupresurowy – o czym było wcześniej – to przede wszystkim relaks ciała i umysłu. A jeśli chodzi o konkrety, to stosowanie maty akupresurowej jest polecane nie tylko po to, by pozbyć się przeciążeń poszczególnych części ciała związanych z niewygodną czy jednostajną pozycją w pracy. Maty do akupresury można też używać po intensywnym treningu. Lepsze krążenie krwi, lepsze dotlenienie mięśni pomogą w redukcji ich bólu. Takie działanie maty wpłynie też na szybszą regenerację organizmu po wysiłku. Mata do akupresury, głęboko relaksując całe ciało i zapewniając w nim swobodny przepływ energii, pozwala też szybciej zasnąć po dniu pełnym wyzwań. Również dzięki pozytywnemu wpływowi na nasz często przebodźcowany układ nerwowy. 

Jak używać maty – kolce maty na różne części ciała

Używanie maty do akupresury jest bardzo proste. Połóż matę na podłodze i wygodnie się na niej rozłóż. Podczas leżenia na macie trzeba zadbać o to, aby pośladki i dolna część pleców przylegały do maty. Takie ułożenie pozwoli na kompleksowe działanie akupresury na całe ciało. Wpłynie też pozytywnie na rozluźnienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.  Niektórzy stosują też maty, kładąc je na fotel, dzięki czemu kolce maty i ich delikatny ucisk pozwalają zlikwidować ból karku. A to właśnie przypadłość, na którą bardzo często cierpią osoby siedzące wiele godzin przy komputerze. Powszechnie wiadomo, że na stopach jest rozmieszczonych wiele punktów aktywnych biologicznie (receptorów), które są odpowiedzialne za prawidłową pracę poszczególnych organów w naszym ciele. Poza tym sam masaż stóp jest po prostu przyjemny i działa bardzo relaksująco.  Dlatego też warto wykorzystać matę do akupresury do masażu stóp. W tym celu należy stanąć na niej bez skarpetek. Na początku swojej przygody z matą do akupresury warto przygotować się w niektórych przypadkach na lekkie zaczerwienienie skóry i uczucie dyskomfortu. Jednak po regularnych sesjach wszystkie te objawy miną. Gdy chcemy z jakichś przyczyn zmniejszyć siłę działania kolców maty, wystarczy rozłożyć na niej cienki materiał.

Mata do akupresury – jaką wybrać

Mata do akupresury to różne jej rodzaje, dlatego warto wiedzieć, jaką matę do akupresury wybrać. By nasz wybór był trafny, trzeba wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • wielkość maty – najlepsza jest taka dostosowana do naszego wzrostu, tak by kolce działały na punkty rozłożone na całej długości ciała,
  • rodzaj kolców – najbardziej polecane są te z plastikowymi kolcami,
  • materiał, z jakiego mata jest wykonana,
  • rodzaj wypełnienia maty,
  • rodzaj pokrowca maty i materiał, z którego jest wykonany.

Warto też postawić na komplety: mata plus poduszka do akupresury. Na pewno bardzo pożądana jest też ekologiczna mata przyjazna dla środowiska, przy której produkcji został zminimalizowany negatywny wpływ na przyrodę.

Mata do akupresury to niewielka rzecz o dużej mocy. A ta moc przełoży się zarówno na naszą siłę fizyczną, jak i psychiczną. Poza tym takie zabiegi domowej akupresury do doskonały moment, by pobyć ze sobą sam na sam. To chwila dla siebie ze zdrowiem w roli głównej. Maty do akupresury to duży wybór, warto wybrać te, które są wysokiej jakości – będzie to słuszna inwestycja, gdyż taka mata posłuży nam przez długi czas. A być może wśród naszych bliskich znajdą się chętni, którym również przypadnie do gustu akupresura z wykorzystaniem maty.

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl