Twórcą nowej metody terapeutycznej jest prof. Aleksander Sieroń ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z pomocą innych naukowców między innymi prof. Feliksa Jaroszyka i prof. Janusza Paluszaka z UM w Poznaniu opracowali i tworzyli urządzenie do magnetoterapii i magnetostymulacji.
Jest ono wykorzystywane miejscowo według wskazań lekarza na różne rodzaje schorzeń i bólów. Urządzenie emituje zmienne pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które ma leczniczy wpływ na organizm chorego pacjenta. Skuteczność w leczeniu urządzenia wyprodukowanego przez polskich naukowców potwierdzają badania - obecnie wynosi ona 92 proc. przypadków.
Pole magnetyczne emitowane przez wynalazek pomaga leczyć bóle zwyrodnieniowe u seniorów ze zmianami zwyrodnieniowymi kości lub stawów, cierpiących z powodu zrostów pooperacyjnych a także ma bardzo dobre działania w profilaktyce i leczeniu depresji.
Zaletą nowego urządzenia jest także wyeliminowanie terapii farmakologicznej podczas i w trakcie zabiegów. A zatem można trwale pozbyć się bólu, nie obciążając żołądka i wątroby.
Urządzenie pomaga również w szybszym gojeniu ran (zarówno tkanek twardych, jak i miękkich), przyspiesza w zrastaniu złamań, poprawia wygląd skóry i blizn pooperacyjnych.
Co więcej urządzenie to jest już znane i stosowane w wielu szpitalach i gabinetach rehabilitacyjnych na całym świecie.
www.fit.pl