fit.pl mobile logo

Runmageddon po raz pierwszy w nocy!

Już w sobotę, 3 września w Myślenicach na Zarabiu odbędzie ekstremalny bieg przeszkodowy Runmageddon Myślenice, w którym weźmie udział ponad 1500 uczestników z całej Polski. W dzień zawodnicy pobiegną w formule Classic, a wieczorem odbędzie się pierwsza górska nocna edycja Runmageddonu w historii cyklu! Na kibiców czekać będzie atrakcyjna strefa RMG Challenge, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, a dzieciaki będą mogły wyszaleć się na trasie Runmageddon KIDS. Współorganizatorami imprezy są Urząd oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, a także Lasy Państwowe.Tereny, na których odbędzie się najbliższa edycja Runmageddonu stwarzają wprost idealne warunki do organizacji biegu przeszkodowego. Uczestnicy obu edycji będą pokonywać m.in. rwący potok górski w ramach rzeki Raba. Będą przemieszczać się nie tylko wzdłuż jej brzegów ale również samym korytem rzeki! Urozmaicone brzegi, na zmianę skały, zarośla i piaszczysto-błotniste tereny mocno utrudnią przebycie trasy. Poza tym wbiegając w gęste górskie lasy zawodnicy będą mogli liczyć na orzeźwiające tchnienie, które odpręży i przygotuje ich na kolejne szalone przeszkody. Jedną z nich będzie stok Stacji Narciarskiej Myślenice zlokalizowany na północno - wschodnim zboczu góry Chełm (654 m n.p.m.), który pokonywać będą uczestnicy wyłącznie dziennej edycji Runmageddonu.

Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych przeszkód, których skala trudności zaskoczy nawet największych wyjadaczy biegów ekstremalnych. Warto tutaj wspomnieć o podwójnej ślizgawce o długości 60 m każda. To istne szaleństwo na zboczu oznaczające szybki zjazd z góry Chełm zakończony orzeźwiającą kąpielą błotną. W trakcie jazdy będzie można podziwiać piękne widoki oraz dalszy etap trasy. Do wyboru dwie wersje - podstawowa – gładki zjazd, oraz hardcorowa – z hopką! Jedną z najbardziej wymagających przeszkód na Runmageddonie Myślenice tradycyjnie jest „Ta Jedyna”, która oznacza linię rozciągniętą pomiędzy dwoma brzegami rzeki Raba. W najbliższej edycji biegu popłoch wśród zawodników siać będą tym razem dwie bliźniacze liny o długości 50 m. Stąpając po cienkiej linie uczestnicy otrzymają wsparcie jedynie w postaci jej wyżej zawieszonej bliźniaczki. Tylko te dwie liny, zmysł równowagi i oraz siła mięśni ramion może uratować uczestnika przed mroźnym uściskiem rwącego prądu Raby. Z drugiej strony, kąpiel w Rabie jest nieunikniona za sprawą innej wymyślnej przeszkody, którą są zasieki wodne usytuowane w rwącym nurcie rzeki.

Uczestnicy górskiej edycji Runmageddonu będą wielokrotnie wspinać się m.in. po linach, po drabinkach i po rurach, warto zadbać zatem o siłę rąk! Przyda się ona również na przeszkodzie o nazwie „Indiana”, której pokonanie oznacza wdrapanie się na ciężarówkę KAMAZ i skok na linie podwieszonej do dźwigu wprost do specjalnie przygotowanego basenu. Wielką atrakcją będzie z pewnością przeszkoda „Paintball Fight”, która pozwali sprawdzić nie tylko siłę, sprawności i koordynację, ale również celność przy użyciu profesjonalnego sprzętu paintballowego. Zadaniem uczestników będzie trafienie do nieruchomego celu. Kto nie trafi – wykonuje karne „padnij-powstań”! Nie zabraknie również słynnego „spaceru z pieskiem”, czyli ciągnięcia za sobą ciężkiego głazu na lince. Ponieważ sobotnia edycja odbywa się w górach, uczestnicy będą musieli zaciągnąć swojego „zwierzaczka” na górę i następnie ściągnąć go na dół. „Spacer z pieskiem” czeka tego, kto nie przebrnie przez przeszkodą mentalną, w ramach której testowana będzie wiedza zawodników na temat zyskujących ogromną popularność na świecie Pokemonów!

„Oj będzie się działo w sobotę na Zarabiu! To będzie prawdziwa uczta dla fanów ekstremalnych wrażeń. Jesteśmy szczęśliwi, że jako pierwsi w Polsce organizujemy nocną edycję górskiego biegu przeszkodowego. Gratulujemy odwagi wszystkim, którzy przyjęli to niezwykłe wyzwanie. Z naszej strony możemy zapewnić, że zadbamy o ich bezpieczeństwo. Górskie edycje Runmageddonu Myślenice słyną w całej Polsce z tego, że są najtrudniejsze do pokonania. Staramy się trzymać ten poziom i na każdą edycję przygotowujemy wymagające przeszkody, które bardzo dokładnie sprawdzają sprawność, siłę i wytrzymałość każdego uczestnika. Podobnie jednak jak na wszystkich pozostałych edycji Runmageddonu na trasie naszego biegu panować będzie współpraca! Jesteśmy szczególnie dumni z Burmistrza Myślenic, który w sobotę stanie na starcie Runmageddonu Classic. To się nazywa dawać przykład innym! Jednak nie samym bieganiem człowiek żyje, dlatego przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla kibiców oraz zawodników. Serdecznie zapraszamy do Myślenic!” – mówi Paweł Sala, dyrektor Runmageddonu Myślenice.

W trakcie trwania biegów z przeszkodami kibice będą mogli odwiedzić specjalnie zaprojektowaną strefę Challenge GAMES, na której rozstawione zostaną wybrane przeszkody (ścianka, rig, lina, podesty, hope to rope) specjalne dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności, a przy okazji mogą wziąć udział w przygotowanych przez trenerów konkurencjach. Będzie można wygrać ciekawe gadżety zarówno Runmageddonu jak i innych partnerów.

Organizatorzy Runmageddonu wychodzą z założenia, że szczęśliwe dzieci to brudne dzieci, dlatego tradycyjnie zorganizują specjalne dla nich zabawę w formule KIDS. W pakiecie startowym bandana Runmageddonu, specjalnie przygotowane trasy, mili wolontariusze, brak pomiaru czasu, a na mecie dla każdego medal. Dzieciaki startować będą o 10:15, 11:15, 12:15 i 13:15. Zapisy na miejscu oraz na www.runmageddon.pl

Już w piątek i sobotę, 2 i 3 września, w Hali Sportowej w Myślenicach na Zarabiu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję przeprowadzą organizatorzy Runmageddonu, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna ponieważ jej koszty czyli 180 złoty jest pokrywany przez Fundację DKMS. Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest ponad 964000 potencjalnych dawców szpiku, a już 3 266 osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce jak i na świecie.

fot. Ola Bulanowska

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl