fit.pl mobile logo


Nowe trendy w indoor cyclingu

Tradycyjna jazda na rowerku stacjonarnym cieszy się dużą popularnością od kilkunastu lat. W dużych fitness klubach zajęcia indoor cycling teraz są jednak bardziej innowacyjne
- Dzięki lepszemu wyposażeniu i łatwiejszej interakcji ze sprzętem, liczba osób biorących udział w zajęciach indor cyclingu i samo zainteresowanie tą dziedziną znacząco wzrosło – mówi Kara Shemin koordynator działań marketingowych International Health, Racquet & Sportsclub Association (IHRSA). Fitness kluby poprzez takie zajęcia oferują dużo więcej niż samo pedałowanie.

Pochyły rower

RealRyder to innowacyjny rower, którego rama reaguje na ruchy ciała i przechyla się na boki. Aby utrzymać go w normalnej pozycji trzeba zaangażować podstawowe grupy mięśni górnej części ciała. Po co tak komplikować jazdę na stacjonarnym rowerze? - Pracujesz ciężej i spalasz więcej kalorii – mówi Marion Roaman, założycielka Ride the Zone – sieci trzech klubów w Nowym Jorku, które jako jedne z pierwszych zaczęły oferować zajęcia na tym urządzeniu.

Trening high-tech

- Uczestnicy zajęć są co raz częściej zainteresowani możliwością monitorowania swoich postępów oraz dostosowaniem treningu do swoich potrzeb. Zdaniem Shemin, nareszcie obecnie sprzęt daje im nie tylko takie możliwości. Standardem są już przyrządy monitorujące pracę serca i obciążenie. Dzięki informacji z wyświetlacza trener lub sam użytkownik może zmienić parametry treningu. Rowery podłączone są do dużych cyfrowych ekranów z przodu sali, na których mogą być wyświetlane statystyki ćwiczących. W ten sposób można wprowadzić elementy rywalizacji.

Trening ciała i umysłu

Kelly Ripa i Kyra Sedgwick z nowojorskiego SoulCycle zdecydowały się zmienić tradycyjny indoor cycling w trening rozwijający wszystkie partie ciała. Podczas jazdy na rowerku ich podopieczni wykonują dodatkowe ćwiczenia, takie jak podnoszenie jedno lub dwu kilogramowych hantli lub przyciąganie specjalnych szarf. Dodatkowo nastrojowa muzyka, przygaszone światła i świece zapachowe tworzą atmosferę dla elementów medytacji, które Ripa i Sedgwick dołączyły do indor cyclingu.

Spinning Fusion

Ale w SoulCycle treningi idą jeszcze dalej. Po intensywnym wysiłku na rowerze uczestnicy zajęć błyskawicznie przenoszą się na matę do jogi. - Połączenie jogi i jazdy na rowerze to świetny pomysł – uważa Pete McCall, psycholog sportu z American Council on Exercise. - Gdy jesteś już naprawdę rozgrzany jazdą na rowerze, czas przejść na matę i przećwiczyć kilka pozycji jogi. A jeśli twój fitness klub nie oferuje jeszcze zajęć mieszanych, możesz zapisać się na indor cycling i zajęcia jogi jednocześnie i zmieniać pomieszczenia – radzi.

Ekologiczne ćwiczenia

W The Green Microgym w Portland ważniejsze niż RPM są... waty. Ćwiczący używają rowerów visCycle, które zmieniają pedałowanie w energię elektryczną. A ta zasila inne urządzenia w fitness klubie. Na dużym telebimie zamiast tętna wyświetlana jest liczba wytworzonych przez ćwiczących watów. - Widok ćwiczącej grupy, której wysiłek zmienia się w energię elektryczną jest budujący – twierdzi Adam Boesel, właściciel klubu.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl