Cztery brązy Polaków na mistrzostwach świata w kulturystyce i fitness

Młodzi polscy kulturyści wywalczyli trzy brązowe medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kulturystyce i Fitness. Brąz wywalczył także nasz najlepszy senior – Jerzy Pisulski
fit.pl
2011-12-02 00:00
Udostępnij
Świetnie wypadli Witold Pomećko (kat. +75 kg) oraz Konrad Balcerzak (kulturystka klasyczna open), którzy w niezłym stylu wywalczyli trzecie miejsce. Pierwszy z nich dostał grypy żołądkowej przed wyjazdem i wystąpił na mundialu osłabiony. Gdyby nie to mógłby liczyć przynajmniej na srebro.

Pomećko i Balcerzak mają duże szanse na mistrzostwo świata. Chodzą bowiem słuchy, że limit wieku juniorów ma być wydłużony do 23 lat.

Brąz wywalczyła także Róża Mazurek, która została przeniesiona do nowej kategorii – bikini fitness juniorek. Co ciekawe zawodniczka trenuje dopiero od pół roku.

Wśród seniorów duże szanse na złoto w Santa Susanna miał Jerzy Pisulski. Jednak w skutek kontrowersyjnego sędziowania był dopiero trzeci. Na czwartym miejscu uplasował się Mariusz Bałaziński.

Reszta naszych reprezentantów spisała się przyzwoicie, ale nie na tyle by liczyć się w rozgrywce o medale. Konkurencja była duża, bo do Santa Susanna przyjechało 228 zawodników i zawodniczek z 50 państw.