fit.pl mobile logo

TOP 5 produktów wspomagających odchudzanie

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie stawia sobie za cel zgubienie zbędnych kilogramów. Coraz bardziej wymyślne diety dają nadzieję - czasem przynoszą oczekiwane rezultaty, a czasem pozostawiają po sobie jedynie efekt jo-jo. Zanim zdecydujemy się spróbować jednej z nich, warto spojrzeć na nasze codzienne nawyki żywieniowe i wprowadzić do nich kilka produktów, które pomogą nam w chudnięciu. Jakich? Przed Wami TOP 5 produktów wspomagających odchudzanie według dietetyk Sylwii Witek, Prezesa marki ViVio

Błonnik oczyszczający

- To bardzo ciekawy produkt, w którego skład wchodzą nasiona babki płesznik oraz łupina babki jajowatej. Łuski obu babek odgrywają bardzo ważną rolę. Babka jajowata jest rodzajem zioła, które zawiera duże ilości śluzu. Pęcznieje w żołądku, przez co zwiększa uczucie sytości i zapobiega podjadaniu – opowiada Sylwia Witek.

Siemię lniane

- Dzięki włączeniu do naszej codziennej diety zmielonych i zaparzonych nasion siemienia lnianego lub przestudzonego odwaru, sprawimy, że nasz żołądek będzie osłonięty. Poprawimy także perystaltykę jelit, a także oczyścimy je ze zbędnych złogów  – radzi dietetyk.

Nasiona chia

- Same w sobie są dość kaloryczne, ale mimo wszystko warto je tu wymienić. Ich sekret, który sprawia, że pomogą nam w odchudzaniu, to efekt kilkukrotnego napęcznienia w brzuchu. To powoduje dłuższe uczucie sytości i mniejszy apetyt – wyjaśnia Sylwia Witek.

Zielona kawa

- Świetnie redukuje łaknienie, a dodatkowo wpływa na termogenezę, czyli tempo rozpadu komórek tłuszczowych, przez co może przyczynić się do zmniejszenia cellulitu. Pijąc filiżankę zielonej kawy przed treningiem poprawimy wydolność fizyczną, zwiększymy wytrzymałość oraz zmniejszymy zmęczenie fizyczne i psychiczne – radzi dietetyk.

Cynamon

- Polecam dodawać cynamon do porannej owsianki, posypywać nim potrawy lub dodawać do kawy. Jedzenie czy picie tej przyprawy rozgrzewa organizm, a co za tym idzie podkręca metabolizm. Dodatkowo cynamon korzystnie wpływa na gospodarkę cukrową, obniża poziom cukru we krwi. Dodatkowo poprawia nasze parametry lipidowe i wpływa na obniżenie złego cholesterolu – opowiada Sylwia Witek.

Aby schudnąć, musimy przebywać na deficycie kalorycznym

- Samo wdrożenie powyższych produktów nie sprawi jednak, że schudniemy. Aby zrzucić zbędne kilogramy, trzeba przebywać na deficycie kalorycznym przez dłuższy okres czasu. Produkty z listy mogą nam pomóc w niektórych aspektach diety, jak np. zwiększyć uczucie sytości, co zapobiega podjadaniu, przyspieszyć przemianę materii (choć tutaj zalecałabym aktywność fizyczną), czy mogą wpłynąć na tempo spalania tłuszczu – dodaje dietetyk.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl