Kwas glikolowy to skoncentrowany ekstrakt z soku trzciny cukrowej. Podczas badań na początku lat 70 dokonano odkrycia, które udowodniło, że kwas glikolowy spośród wielu kwasów owocowych różni się skutecznością działania.
Ponieważ szybko wnika w skórę, dość łatwo radzi sobie z różnymi jej problemami. Preparaty, peelingi i kremy z kwasem glikolowym wykorzystywane są w kosmetyce estetycznej i i salonach urody.
Zalety kwasu glikolowego
Kwas glikolowy pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu . Bardzo ważną właściwością kwasu glikolowego jest wnikanie w struktury skóry i zatrzymanie wody w warstwie rogowej. Kuracja preparatem z dużym stężeniem kwasu glikolowego skutkuje między innymi: gładką uelastycznioną skórą, spłyceniem blizn potrądzikowych, redukcją zmarszczek (zwłaszczadla doskonały dla seniorek, które chcą poprawić wygląd skóry). Kwas glikolowy rozjaśnia przebarwienia, stymuluje wzrost żywych komórek naskórka, normalizuje rogowacenia, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz przeciwdziała powstawaniu zaskórników.
Dla kogo kwas glikolowy
Kosmetyki i preparaty z niskim stężeniem kwasów AHA oraz glikolowego mogą stosować osoby o wrażliwej skórze, z pierwszymi objawami starzenia skóry, z trądzikiem pospolitym, zaburzeniami rogowacenia, z chorobami skórnymi jak rybia łuska i łuszczyca.
Nie powinny go używać kobiety w ciąży, osoby po zabiegach chirurgicznych twarzy oraz stosujące terapie witaminą A.
Krem z kwasem glikolowym stosuje się raz dziennie przez pierwsze dwa tygodnie, potem można stosować dwa razy dziennie. Podczas kuracji kwasem glikolowym należy unikać kontaktu z ostrym słońcem.
www.senior.fit.pl