Glinka dzięki zawartości soli mineralnych i mikroelementów (krzem, glin, żelazo, potas, magnez, wapń, tytan, fosfor, mangan) posiada właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, absorpcyjne, adsorpcyjne, remineralizacyjne, stymulujące i pobudzające funkcje obronne organizmu. Jest przy okazji bardzo dobrze przyswajana jest przez organizm człowieka.
Stosuje się ją głównie jako kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy, przy bólach kręgosłupa, reumatyzmie i skręceniach. Jest doskonałym lekarstwem na oparzenia, skaleczenia, grzybice i żylaki. Ma też szeroki zakres zastosowań np. jako kosmetyk w formie maseczek; stosuje się ją również do okładów, płukania lub jako zasypka.
Proces przygotowania glinki – od pozyskania jej z pokładów kopalnianych aż do pakowania - jest długi i specyficzny. Wykonuje się go ręcznie bez użycia narzędzi metalowych, które spowodowałyby utratę cennych surowców glinki. Glinka nabiera słonecznego magnetyzmu w trakcie suszenia i naświetlania, które odbywają się w sposób naturalny.
Na targach FitExpo w Poznaniu można też było zobaczyć też inny kosmetyk rodem z natury - srebro koloidalne, które jest bardzo starą formą leczenia, znaną już w czasach starożytnego Egiptu (podobnie jak glinka).
Srebro koloidalne to doskonała broń w walce z szczepami bakterii, wirusów i pleśni. Ma właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Można je stosować zewnętrzni,e jako środek do pielęgnacji skóry. Pomaga również w leczeniu ran, usuwa egzemy, wągry i pryszcze. Jest niezastąpione w walce z chorobami jamy ustnej, gardła, nosa i spojówek i działa kojąco na oparzenia.
Formy zastosowania zewnętrznego:
- zraszanie
- przemywanie
- tampony
- rozpylanie
- kompresy
- zakrapianie
- płukanie
- okłady
- kąpiele
- inhalacje.
Ciekawostką jest fakt, że srebro koloidalne można stosować... w uprawach roślin (kwiaty należy np. spryskiwać lub podlewać zdezynfekowaną wodą). Dotychczas nie stwierdzono żadnych przeciwskazań i działań ubocznych.