fit.pl mobile logo

Trądzik - problem nie tylko nastolatków

Trądzik to jedna z najpopularniejszych chorób skóry obecnych czasów. Mimo, że istnieje wiele badań tłumaczących co leży u jej podnóży, sporo osób nadal zmaga się z problemem wyprysków na twarzy. Co więcej, okazuje się także, że mylnie kojarzony z okresem dorastania, trądzik może dotykać osób w każdym wieku. Obecnie, aż 40% dorosłych kobiet cierpi na tego typu problemy z cerą, podczas gdy statystki te sięgają nawet 80% wśród nastolatków między 11 a 20 rokiem życia

Trądzik to jednak problem, który nie dotyczy jedynie zmian powstających na skórze. Negatywnie wpływa także na samopoczucie, samoocenę, kondycję psychiczną i pewność siebie, co odbija się także na wynikach uzyskiwanych w pracy czy nauce.

W zależności od źródła będącego przyczyną problemu, zaleca się różne formy leczenia. Oczywiście niezbędna jest odpowiednia dieta, a niekiedy nawet wsparcie farmakologiczne, jednak przy walce z trądzikiem bardzo ważne jest, jakiej pielęgnacji poddajemy naszą skórę każdego dnia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to
w okresie powakacyjnym, kiedy problem zaostrza się w wyniku kilkumiesięcznej ekspozycji cery na słońce.
Kluczowym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej jest oczywiście jej dokładne oczyszczanie. I wcale nie ma to związku z ciężkimi, gruboziarnistymi peelingami, które w efekcie mogą tylko pogarszać stan naszej skóry. Lepiej postawić na delikatne formuły, z odpowiednimi składnikami aktywnymi. W tym przypadku świetnie sprawdzą się płyny micelarne, które dokładnie oczyszczą twarz rozpuszczając resztki makijażu i zanieczyszczeń.

Oczyszczanie nie powinno jednak kończyć się na stosowaniu formuły micelarnej, ponieważ nie zapewnia ona odpowiedniego dla naszej skóry pH. Kolejnym krokiem jest użycie żelu oczyszczającego wraz z dokładnym opłukaniem wodą. Aby skóra mogła odpowiednio się regenerować należy pamiętać o toniku – to bardzo często pomijany kosmetyk w codziennym rytuale pielęgnacyjnym, a mający kluczowe znaczenie dla odpoczynku i dalszego wchłaniania kosmetyków przez naszą skórę.

Rynek kosmetyczny jest przepełniony kremami przeznaczonymi do skóry trądzikowej. Tutaj warto zwrócić uwagę na skład. Należy sięgać po formuły, które zawierają znane i cenione składniki przeciwdziałające wypryskom, takie jak np. siarka, czy składniki działające na tzn. mikrozaskórniki – niewidoczne gołym okiem zmiany podskórne, które z czasem mogą zmieniać się w zauważalne zmiany trądzikowe. Warto także pamiętać, że takie kremy, prócz działania na zmiany skórne, powinny również nawilżać naszą cerę. Skóra, której brakuje podstawowego nawilżenia nie jest w stanie wyglądać zdrowo.

Czy możemy zrobić więcej? Oczywiście. Skóry trądzikowej nie należy przeciążać zbyt dużą ilością kosmetyków i formuł, jednak od czasu do czasu należy wprowadzić urozmaicenie naszego codziennego procesu pielęgnacyjnego. W tym celu świetnie sprawdzą się maski, nakładane raz do dwóch razy w tygodniu, które redukują ilość wydzielanego sebum, łagodzą podrażnienia oraz zapobiegają zapychaniu porów skóry. Istnieją na rynku także specjalne urządzenia, które działając niebieskim światłem na skórę, precyzyjnie eliminują niedoskonałości i to w zaciszu własnej łazienki.

Chociaż w ostatnim czasie wiele mówi się o nierealnych ideałach piękna prezentowanych w mediach społecznościowych, trądzik nadal pozostaje bardzo aktualnym problemem wielu osób. Odpowiednia pielęgnacja może pomóc w jego zwalczaniu, jednak należy pamiętać, że jest to proces złożony, który wymaga cierpliwości i konsekwencji.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
sasza.sell

Zmiany hormonalne są parszywe, u mnie po ciąży był problem, ale samozaparcie i niebranie pigułek troszkę pomogły obecnie przy błonie caya już nie mam objawów trądzików

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl