fit.pl mobile logo

Dom pełen kwiatów – jakie rośliny wybrać?

Rośliny w domu pomagają ocieplić wnętrze, korzystnie wpływają na jakość powietrza, wprowadzają do zamkniętej przestrzeni namiastkę natury. Istnieje wiele odmian i gatunków, które doskonale sprawdzą się w domowych warunkach, więc jeśli zastanawiasz się nad wyborem tych właściwych – zapraszamy do lektury

Na co zwrócić uwagę wybierając rośliny do domu?

Zakup roślin do domu, warto rozpocząć od określenia miejsca, w którym będziemy chcieli je umiejscowić. Rozmaite odmiany wymagają stworzenia specjalnych warunków, dlatego dobrze zapewnić im optymalne okoliczności o rozwoju. Kiedy już wybierzemy upragnioną roślinę, dobrze jest zapytać dział z roślinami (https://www.bricomarche.pl/ogrod/rosliny-cebulki-nasiona) o sposób uprawy i pielęgnację. To, w jaki sposób zajmiemy się nią po zakupie, ma ogromny wpływ na to, czy przyjmie się w naszym domu i będzie rosnąć, czy uschnie po kilku dniach. Zaleca się jej utrzymywanie jej w stałej temperaturze (powyżej 15 stopni Celsjusza) oraz możliwie szybkie przesadzenie do większej doniczki.

Rośliny do trudnych warunków

Aby zapewnić roślinom doniczkowym optymalny  rozwój konieczna jest ich regularna pielęgnacja. Istnieje jednak kilka odmian, które nie wymagają zbyt dużego zaangażowania od właściciela. Osobom, które marzą o roślinach, jednak często zapominają o podlewaniu, z pewnością do gustu przypadną sukulenty. Ich zaletą oprócz efektownego wyglądu jest możliwość przystosowania się do trudnych realiów. Przystosowały się braku wody, dlatego sprawdzą się u osób, których cykliczne podlewanie nie jest mocną stroną.

Postawienie roślin w pomieszczeniach jasnych, ze stałym dostępem do naturalnego światła niesie ze sobą same korzyści. Eliminują one obecne w powietrze toksyny, dzięki czemu nasz organizm znacznie lepiej się regeneruje. Niewiele jest roślin, które będą w stanie zaakceptować ciemność  chłód, co niestety niekorzystnie wpłynie na ich rozkwit. Brak światła to jednak nie jedyne zmartwienie, które może utrudniać uprawę wymarzonych kwiatów. Problematyczne jest także ogrzewanie, przez które powietrze staje się dla nich zbyt suche, a temperatura zbyt wysoka.

Każdy dział z roślinami powinien być bogaty nie tylko w dobrej jakości rośliny, przystosowane do domowych warunków, ale i artykuły wspomagające. Aby efektowna dracena jak najdłużej cieszyła nasze oczy, a klimatyczna poinsecja, zwana także gwiazdą betlejemską stroiła nasz świąteczny stół, warto zainwestować w łatwe w aplikacji nawozy dedykowane roślinom doniczkowym.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl