fit.pl mobile logo

Wejdź ze zdrowiem w Nowy Rok

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a zaraz po nich będziemy żegnać miniony rok. Perspektywa nadchodzącego 2020 budzi w nas nadzieje i skłania do przemyśleń oraz postanowień, z którymi chcemy go przywitać. Jakie one będą? Więcej ruchu? Zdrowsze odżywianie? Warto zastanowić się już dziś – co możemy zrobić, by noworoczne postanowienie zdrowszego trybu życia nie poszło z dymem razem z wystrzeleniem fajerwerków o północy!

Noworoczne postanowienia mają rację bytu – jeśli się do nich odpowiednio przygotujemy – i podejdziemy z głową. Nie warto rzucać słów na wiatr, więc gdy podejmiemy decyzję o zadbaniu o swoje zdrowie, przygotujmy plan, który pozwoli nam go realizować z sukcesem.

Więcej ruchu

W czasach, kiedy prowadzimy głównie siedzący tryb życia, warto pamiętać o tym, by dostarczać naszemu ciału codziennej dawki ruchu. Nie muszą to być wymagające ćwiczenia na siłowni, czy w klubie fitness. Wystarczy, że do codziennego planu dnia dołożymy np. spacer. Zastanówmy się, czy faktycznie do sklepu czy pracy musimy jechać samochodem. Dojście do autobusu i spacer do pracy – oprócz korzyści dla zdrowia - zaoszczędzi czas spędzony w korku.

Zdrowsza dieta

Kiedy już zadbamy o dzienną dawkę ruchu warto przyjrzeć się temu co kładziemy na swój talerz. Zamiast fast foodów, które spożywane w nadmiarze mają niekorzystny, a wręcz szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, jedzmy bardziej zbilansowane posiłki bogate w witaminy, składniki mineralne, przeciwutleniacze i błonnik. Ten ostatni zawarty jest w owocach, warzywach, nasionach roślin strączkowych oraz w produktach pełnoziarnistych. Spowalnia w jelitach wchłanianie węglowodanów, co powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi. Ważną rolą błonnika jest również to, że wiąże oraz ułatwia wydalanie z organizmu toksycznych substancji chemicznych, zawartych w pokarmie.

Stres na wodzy

Niezwykle istotne jest również zadbanie o kondycje naszego serca. I to w każdym wieku. Stres, pęd życia i liczba spraw, które każdego dnia mamy do załatwienia sprawia, że nawet osoby w sile wieku są narażone na choroby serca. Aby je przed nimi ochronić warto wspomagać się siłą natury np. w postaci głogu. Stanowi on bogate źródło witamin A i witamin z grupy B, soli mineralnych, błonnika, pektyn oraz olejków eterycznych, działających uspokajająco i odprężająco po stresującym dniu i nadmiernym wysiłku.

Głóg jest szczególnie polecany osobom zagrożonym chorobami serca oraz nadciśnieniem, a jego największą zaletą jest wysoka zawartość flawonoidów i procyjanidów. Związki te rozkurczają naczynia krwionośne, w tym naczynia wieńcowe, tym samym zwiększając dopływ krwi bogatej w tlen do mięśnia sercowego oraz obniżając ciśnienie tętnicze. Ponadto flawonoidy mają działanie przeciwrakowe i wpływają korzystnie na naczynia krwionośne w mózgu, dzięki czemu jest on dotleniony i lepiej pracuje. Dlatego warto sięgnąć po głóg w czasie pracy lub w szkole.

Troszcz się o serce - zawsze pod ręką

Głóg w wygodnej formie, który zawsze możemy mieć przy sobie znajdziemy w Cukierkach Głogowych niemieckiej firmy Reutter. Jest to produkt wysokiej jakości, zawierający cenny ekstrakt z liści i kwiatów głogu. Przyjemne w smaku Cukierki Głogowe do ssania, wspomogą działanie mięśnia sercowego i funkcjonowanie układu naczyniowego. W tak prosty sposób i niewielkim kosztem, możemy dbać o swoje zdrowie! Dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu firmy Reutter w wytwarzaniu wysokogatunkowych preparatów i znakomitym recepturom.

Cukierki Głogowe firmy Reutter jako jedyne spośród cukierków głogowych na rynku, zostały docenione i wyróżnione przez prestiżową Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Są produktem oryginalnym. Reutter jest pionierem wielu ziołowych cukierków z naturalnymi ekstraktami (wyciągami) roślin, dlatego warto zaufać doświadczonym ekspertom tej niemieckiej firmy, znanej z produktów wysokogatunkowych.

W nadchodzącym roku zróbmy coś dla swojego zdrowia. W końcu najważniejszą sprawą jest to, byśmy czuli się dobrze i w pełni sił. Dzięki temu będziemy mieli moc do działania, by spełnić inne noworoczne postanowienia.


Doskonałe Cukierki Głogowe firmy Reutter dostępne są w aptekach i zielarniach. Cena ok. 7,90 zł

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl