Masaż ciepłym miodem wspomaga działanie gruczołów potowych ułatwiając usuwanie przez skórę szkodliwych substancji. Wyciąga nagromadzone w niej toksyny, otwiera pory, intensywnie dotlenia. Jest o wiele skuteczniejszy niż porządny peeling i sauna
fit.pl
2009-04-22 00:00
Udostępnij
Słodki rytuał
Miód jako naturalny produkt, słodki, wysokokaloryczny, konserwujący i leczniczy znajduje zastosowanie od wielu tysięcy lat. Przez całe stulecia, kobiety dla podtrzymania młodości, pięknej skóry i włosów, stosowały kosmetyki zawierające miód. Kleopatra uwielbiała kąpiele w oślim mleku i miodzie. Poppea, żona Nerona, używała mieszaniny mleka i miodu w formie okładów podtrzymujących piękny, młody wygląd jej twarzy.


slodki rytual
 

Dziś wiemy, że miód działa antybiotyczne, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i odmrożeń, zabezpiecza je przed zakażeniem bakteriami i drobnoustrojami. Poprawia odżywianie tkanek, oczyszcza rany, przyspiesza ziarninowanie i gojenie ran. Działa więc przeciwzapalnie, regenerująco oraz przeciwbólowo. Miód stosuje się więc do leczenia oparzeń, odmrożeń skóry, trudno gojących się ran, owrzodzeń, ropni, czyraków, wyprysków. Jest również środkiem pomagającym w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry. Stąd jest naturalnym składnikiem wszelkiego rodzaju kosmetyków, nawet tych do skóry delikatnej.


Masaż na miodzie


Ten rodzaj masażu skutecznie eliminuje wszelkie bóle pleców, zesztywnienie mięśni, stany przeziębieniowe i zmiany trądzikowe na plecach. Zalecany jest również przy problemach z ciśnieniem, zastojach limfy i bezsenności. Wzmacnia system odpornościowy, korzystnie oddziałuje przy nerwicy, depresji i spadku nastroju.

[-------]


Miód używany do masażu poprawia odżywianie tkanek, wygładza i poprawia wygląd skóry. W połączeniu z masłem kakaowym stanowi odżywczą maseczkę dla ciała i ucztę dla umysłu. Skóra staje się jedwabista, odżywiona i zrelaksowana. Największym atutem masażu na miodzie jest jego działanie wyszczuplające, antycellulitowe i modelujące. Tekstura miodu na skórze niezwykle ułatwia wykonanie modelarzu. Ruchy są bardzo precyzyjne i intensywne. Efektywność rozbijania tkanki tłuszczowej wyraźnie wzrasta, zmniejszają się objawy cellulitu, wzmacniają się osłabione nadwagą mięśnie i stawy.


Masaż przebiega w trzech etapach


W pierwszym etapie aplikujemy na ciało wysokogatunkowy miód pszczeli podgrzany do temperatury 38°C. Wmasowujemy go do ustąpienia poślizgu. Następnie wklepujemy miód w skórę. Na tym etapie skóra jest podrywana do góry, a miód zmienia swój kolor, co świadczy o oczyszczaniu.


W drugim etapie dodajemy odrobinę masła kakaowego. Na skórze tworzy się emulsja o zmniejszonym poślizgu i sporej przyczepności. Teraz możemy wykonać skuteczny modelarz.


Trzeci etap jest miejscem na wyciszenie. Dodajemy więcej masła kakaowego i ruchami głaszczącymi tonizujemy ciało. Zapach miodu i kakao równoważy intensywność masażu.


Cały zabieg trwa około jednej godziny.


Wskazaniami do miodowego masażu są: cellulit, nadwaga, nadciśnienie, nadpobudliwość, depresja, nerwica, spadek nastroju, odwyk nikotynowy, bóle mięśni i stawów, zła kondycja skóry.


Masażu nie wykonujemy u osób: z nietolerancją miodu, chorobą nowotworową, żylakami i kruchością naczyń, chorobą miażdżycową, podwyższoną temperaturą ciała, u kobiet w ciąży i podczas menstruacji.
www.fit.pl