fit.pl mobile logo

Buty do biegania ASICS NOVABLAST - Buty dla początkujących i zaawansowanych biegaczy

Bieganie to sport, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. To również jeden z najtańszych sportów. Wystarczy znaleźć dogodne miejsce i zaopatrzyć się w dobre buty. No właśnie buty – jakie wybrać? Zarówno początkującym, jak i zaawansowanym biegaczom do gustu przypadną buty ASICS NOVABLAST

Buty ASICS NOVABLAST to buty dla biegaczy, którzy chcą czerpać z biegania jeszcze więcej radości.  Celem projektantów marki było stworzenie buta o odpowiedniej amortyzacji, przyczepności oraz elastyczności. Pomogła w tym technologiczna pianka BlastFF. Jak zapewnia ASICS, energiczny i lekki model pozwolić ma biegaczom odnaleźć rytm oraz szybkość. Tym bardziej że inspiracją dla innowacyjnych rozwiązań była… trampolina.

ASICS NOVABLAST - pierwsze wrażenie

Po otworzeniu pudełka z obuwiem, pierwszym odczuciem było duże zaskoczenie, zaskakiwał wygląd butów a właściwie ich sposób wykonania. Ich wygląd wydaje się być bardzo pospolity ze względu na wizualną skromność. Zachwyca lekkość buta i sposób wykonania podeszwy.

ASICS NOVABLAST - sposób wykonania100082301_246319290121886_749001928024784896_n_1

Przy oglądaniu butów zauważamy, że są niesamowicie lekkie - ważą 260g, są także bardzo elastyczne. Duża część buta jest wykonana z gąbczastej siateczki, występuje ona nad podeszwą z boku i w przedniej części buta. W bucie oraz na nim nie ma widocznych zgrubień ani szwów, buty układają się na stopie bardzo łatwo.

Asics NOVABLAST ma stosunkowo minimalistyczną cholewkę, która dobrze się sprawdza, oraz wyjątkowo grubą i miękką podeszwę środkową, która nie jest wypełniona różnego rodzaju materiałami.

W przypadku mojej wąskiej stopy mocno szanurowany but, idealnie dopasowuje się do stopy, nie tracąc przy tym swojego kształtu i fasonu. W tylnej części występuje wzmocnienie w okolicach pięty. W środku buta użyto przyjemnego dla ciała materiału, zapobiega on obtarciom i uciskom na ścięgno.

ASICS NOVABLAST - nasza opinia

Buty dość dobrze dopasowują się do nogi, są lekkie i miękkie, dzięki czemu zapewniają komfort podczas aktywności fizycznej. Podeszwa środkowa FLYTEFOAM Blast zapewnia miękkość oraz dobre czucie podłoża. Buty posiadają lekką amortyzację, niezbędną podczas biegania po nierównych chodnikach. Zaletą tego obuwia jest dobrze dopasowany, cienki język. Podczas biegu odczuwałem bardzo dobrą wentylację stopy, potwierdza to sucha skarpeta po zdjęciu butów. Ku mojemu zaskoczeniu buty wykazują się niesamowitą przyczepnością w fazie amortyzacji i odbicia, to zaleta bieżnika, którego  budowa pracuje jak gąsienica buldożera.

100488035_1152387235096292_1002825235268894720_n

Najnowszy model butów ASICS jest lekki, dzięki czemu podczas biegania nie czujemy go na stopie. Podeszwa zapewnia odpowiednią amortyzację, co pozwala biegać nawet po nierównym terenie. Buty znakomicie sprawdzają się podczas biegów po piachu, trawie oraz na nierównościach, duża amortyzacja w okolicy pięty zabezpiecza od urazów. Błoto piasek, czy inne ciała obce nie zatrzymują się w bieżniku buldożerków zdecydowanie obuwie może służyć jako trailowe.

100683979_261716288517324_5417805221873057792_n

Plusem butów jest również gruba podeszwa, która chroni stopę przed podrażnieniem, dzięki czemu podczas biegu, na przykład w parku, nie czujemy kamieni. Buty ASICS NOVABLAST świetnie sprawdzają się w czasie biegania po parkowych czy leśnych ścieżkach. Buty mają dobrą przyczepność.

W butach biega się bardzo dobrze. Plusem jest to, że można w nich przebiec wiele kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Nawet podczas deszczu środek buta zostaje suchy.

Łącznie w butach przebiegłem około 20 kilometrów, każdy następny etap biegowy był przyjemniejszy, z każdym następnym włożeniem butów sprawiają one jeszcze bardziej dopasowanych do stopy, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenie się do ich fantastycznej wygody.

Buty w żaden sposób mnie nie rozczarowały, mimo zaskoczenia ich skromnym designem, zyskiwały w mojej opinii coraz więcej pozytywów. Buty ASICS NOVABLAST zapewniają komfort i wygodę, odpowiednią amortyzację podczas treningów oraz wentylację, podczas biegów po ryzykownej powierzchni ich przyczepność pozwala czuć się pewnie.

100651768_2644415045817240_2959599162661797888_n

Buty ASICS NOVABLAST są stworzone dla tych, którzy szukają bardzo miękkiego i sprężystego buta do biegania, w którym fajnie jest biegać.

OCENA w skali 1-5 - 4,5

Buty ASICS NOVABLAST mozna zakupić:

https://www.asics.com/pl/pl-pl/
https://www.eobuwie.com.pl/
https://sklepbiegacza.pl/

Łukasz Pęksyk

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl