Jak przyznaje stara się dostosować ćwiczenia do możliwości ćwiczących. - Większość osób ma problem z ograniczeniem zakresu ruchu, wymagają więc wielu ćwiczeń rozciągających, przygotowujących do wykonania pełnej asany. Natomiast niewiele osób jest nadplastycznych, ci potrzebują ćwiczeń wzmacniających-wyjaśnia Janusz Dąbrowski w rozmowie z serwisem joga-joga.pl.
Ekspert zaznacza, że do swoich ćwiczeń stara się wprowadzać elementy nowoczesnych metod rehabilitacji. - Podobnie jak w rehabilitacji, w jodze mięsień musi być silny i elastyczny. Często nawet po pierwszych zajęciach osoby czują wyraźną poprawę. Problemem jest utrzymanie regularności ćwiczeń- słomiany zapał nie jest wskazany.
Janusz Dąbrowski przekonuje, że jego ćwiczenia pomagają osobom, które zmagaja się z wielopoziomowymi dyskopatiami. - Przychodzą osoby z dyskopatią w odcinku szyjnym, mają ograniczony zakres ruchu i nie zdają sobie sprawy, że bardzo prostymi ćwiczeniami mogą sobie pomóc. Ludzie przychodzą z wynikami badań, prześwietleniami, opisami - najczęściej z opinią lekarzy nie dających im szans na normalne funkcjonowanie-tłumaczy ekspert
Janusz Dąbrowski jest dyplomowanym nauczycielem jogi wg. metody B.K.S Iyengara i specjalistą od jogi dla kręgosłupa oraz rehabilitantem i fizjoterapeutą. Od 20 lat prowadzi zajęcia profilaktyczne zdrowia kręgosłupa, korygujące wady postawy dla dorosłych i dzieci.
Fot.joga-joga.pl
żródło: .joga-joga.pl
www.fit.pl