fit.pl mobile logo

Najlepsze programy treningowe

Istnieje tak wiele programów treningowych, że ciężko przewidzieć który z nich da rewelacyjny efekt, a na który stracisz tylko czas. Ale możesz uniknąć często popełnianych błędów
Istnieje tak wiele programów treningowych, że ciężko przewidzieć który z nich da rewelacyjny efekt, a na który stracisz tylko czas. Ale możesz uniknąć często popełnianych błędów.

Oczywiście można poradzić się specjalistów, ale zanim to zrobisz warto poznać ukute w ludzkiej świadomości mity dotyczące ćwiczeń.Mit 1: Program treningowy twojego kumpla da ci takie same efekty

To jeden z najczęściej powtarzanych błędów, który niestety z prawdą ma niewiele wspólnego.

Nawet najlepszy program treningowy, który u twojego znajomego daje rewelacyjne efekty dla ciebie może okazać się mniej efektywny.

Mięśnie każdego z twoich kolegów z siłowni różnie reagują na aktywność fizyczną, a ich organizm inaczej przyjmuje wysiłek.

Korzystając ze świetnego i sprawdzonego treningu swoich znajomych dostosuj go do swoich potrzeb. Sprawdź, które ćwiczenia dają ci oczekiwany efekt, a które z nich są po prostu do bani.

Mit 2: Nie musisz trenować nóg jeśli uprawiasz jogging

Wchodząc do siłowni widać, że większość trenujących skupia się na podnoszeniu ciężarów. O poprawnym ćwiczeniu mięśni nóg pamięta już tylko zdecydowana mniejszość. Ludzie myślą, że jeśli rano biegali lub dzień wcześniej jeździli na rowerze to mogą spokojnie zapomnieć o ćwiczeniu nóg na siłowni i poświęcają czas tylko górnym partiom ciała. Błąd...

Prawda jest taka, że trenując dolne kończyny trenujesz również... górne części ciała. Poprawnie stymulowane mięśni nóg przyczynia się do wydzielania dużej ilości testosteronu – anaboliku odpowiedzialnego za rozwój wszystkich mięśni, nie tylko tych w dolnych partiach.

Trenując dolne partie ciała jednocześnie rozwijasz pozostałe jego części. Poza tym budowanie figury zapominając o nogach jest jak stawianie domu bez fundamentów.

Mit 3: Średnio intensywny, godzinny trening cardio to najlepsza metoda na spalanie tłuszczu

Wielu ludzi ciągle wierzy, że spalanie kalorii podczas średnio intensywnego treningu cardio to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na utratę zbędnych kilogramów.

Prawda jest taka, że ćwicząc ze zwiększonym tentem spalasz najwięcej kalorii zatrzymanych w tłuszczach. Ale ważna jest jeszcze całkowita ilość straconych kalorii. A tych spalisz więcej dzięki ćwiczeniom interwałowym. Dzięki nim twój organizm będzie „ćwiczył” nawet do kilku godzin po zakończeniu treningu.

Mit 4: Potrzebujesz dużo protein aby zbudować mięśnie

Ludzki organizm potrzebuje ściśle określoną ilość protein. Jeśli dostarczysz ich za dużo zwyczajnie zmienią się w dodatkowe kalorie. Cześć z nich może zostać bezpośrednio strawiona z procesie przemiany materii, ale pozostałe odłożą się w postaci tłuszczu.

Normalny człowiek potrzebuje 1,2 -1,5 grama na każdy kilogram wagi. Stosując tą proporcję dostarczysz odpowiednią ilość cegiełek do budowy mięśni.

Zamiast przesycać się proteinami lepiej dostarczyć właściwą ilość węglowodanów .

Mit 5: Aby zauważyć efekty musisz na każdym treningu ćwiczyć do granic wytrzymałości

Chodząc codziennie na siłownie i dając z siebie wszystko dochodzisz do niebezpiecznej granicy. Tak samo jak ćwiczeń twój organizm potrzebuje odpoczynku. Jeśli nie pozwolisz mu się zregenerować po intensywnym wysiłku, całe twoje starania idą na marne. To tak jak jazda samochodem z przegrzaną chłodnicą.

Daj sobie odpocząć, a zobaczysz różnicę.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl