fit.pl mobile logo

Samodzielny trening fitness w domu - co będzie potrzebne?

Lubisz ćwiczyć w domu, ale ciągle nie masz pomysłu, jak przeprowadzić trening, który zarówno sprawi radość, jak i pozwoli spalić zbędne kalorie? Pomyśl o intensywnym fitnessie z wykorzystaniem najprostszych sprzętów oraz wyposażenia domowego! Zainspiruj się i bądź zdrowy każdego dnia!

Dlaczego treningi w domu to dobry pomysł?

Przede wszystkim dlatego, że możesz ćwiczyć, kiedy tylko zechcesz lub kiedy po prostu masz czas. Nie ma potrzeby rezerwowania ustalonej godziny lub pośpiechu związanego z dojazdem do konkretnego miejsca. Nie musisz wychodzić z domu, by naprawdę mocno się zmęczyć.

A skąd czerpać inspiracje, gdy nie masz pod ręką fachowego trenera? Mnóstwo inspiracji znajdziemy na nagraniach online, gdzie instruktorzy krok po kroku prezentują ćwiczenia, pomagając jednocześnie unikać błędów, które mogłyby doprowadzić do bolesnej kontuzji.

Trening w domu, jakie warianty mamy do wyboru?

Jeśli chcesz szybko spalić kalorie i poprawić wygląd swojego ciała, to dobrym treningiem będzie tabata - czyli bardzo intensywne zestawy ćwiczeń z powtórzeniami.

Jeśli poszukujesz treningów, przy których możesz jednocześnie wykorzystać swoje umiejętności taneczne, to sprawdzi się tutaj także klasyczny aerobik oraz zumba.

Pamiętaj, by w swoich treningach uwzględnić wszystkie partie ciała. Koniecznie zadbaj o plecy, uda i pośladki, ale również brzuch i ramiona. Treningi wielofunkcyjne są najlepszą opcją dla szybkiej utraty wagi i poprawienia kondycji.

Jakie akcesoria mogą się przydać podczas domowych treningów?

Tu sprawdzi się właściwie wszystko, co mamy pod ręką. Do treningów ramion, barków, bicepsa czy tricepsa sprawdzą się np. małe butelki napełnione wodą, które zadziałają, jak standardowe hantle.

Jeśli jednak planujemy treningi ud, pośladków lub brzucha to w wielu ćwiczeniach przydatna okaże się wygodna mata. Dzięki temu twarda posadzka nie będzie bolesnym przeciwnikiem w udanym treningu.

Na rynku jest kilka rodzajów mat fitness. Inną matę kupisz do jogi, inną do standardowego aerobiku. Nie jest to drogie akcesorium, warto zatem wyposażyć w nią swój domowy kącik do ćwiczeń.

Zobacz: maty do ćwiczeń na Allegro

Co jeszcze może się przydać? Do drobnych zakupów warto dodać dużą piłkę (idealną do ćwiczeń na mięśnie brzucha). Sprawdzi się także skakanka, na której spalisz zawrotne ilości kalorii, a także gumy stretch. Uwaga, to ostatnie akcesorium powinno znaleźć się na wyposażeniu szafki każdej z pań, która chce zadbać o swoje jędrne pośladki. Ćwiczenia z gumą sprawdzają się najlepiej do ich kształtowania!

Już wiesz, dlaczego warto ćwiczyć w domu? Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, każdy codzienny trening, przyniesie Ci mnóstwo radości, a z czasem szybko zauważysz widoczne rezultaty.

Pamiętaj, aktywność fizyczna, nawet 30-minutowa i tylko 2 x w tygodniu może pomóc w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia!

Nie wiesz, jak rozpocząć domowe treningi, by się nie przeforsować? Zajrzyj po porady trenerów na YouTube, tam znajdziesz mnóstwo materiałów dla osób początkujących, które powoli wprowadzą Cię na profesjonalną ścieżkę sportową.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl