fit.pl mobile logo

Trening mięśni brzucha

Idzie lato czas zawalczyć o ładną figurę, a w szczególności o płaski brzuch. Oto zestaw kilku ćwiczeń, które dadzą ci mocno w kość, ale przyniosą szybkie efekty

Zbliża się lato - czas kiedy chcesz pokazać trochę ciałka, a brzuch nadal pokrywa zimowe sadełko? Najwyższa pora zacząć intensywne przygotowania do wakacji. Sama dieta nie wystarczy, trzeba również uzupełnić ją odpowiednimi ćwiczeniami. Zacznij już dziś, porzuć siedzący tryb, wygeneruj trochę wolnego czasu i zacznij ćwiczyć z nami. Dziś mamy dla was prosty trening, który można stosować jako uzupełnienie dotychczasowych ćwiczeń odchudzających bądź jako osoby trening na płaski brzuch.

Trening mięśni brzucha powinien być poprzedzony prawidłową rozgrzewką, zawierającą poza ćwiczeniami aerobowymi (zwiększającymi temperaturę mięśni), także odpowiednie ćwiczenia angażujące dolny odcinek grzbietu- np. skłony, skręty tułowia, krążenia bioder jak również mięśnie prostowniki bioder (bardzo aktywne w treningu mięśni brzucha).

1. SCYZORYK ZE SKRĘTEM

Ćwiczenie zaczynam z pozycji leżenia tyłem. Kolana lekko ugięte, ramiona za głową. Unosimy prawą nogę do góry i lewym łokciem poprzez skręt próbujemy dotknąć kolana. Lewa noga cały czas nad ziemią, łopatki lekko oderwane od podłoża. Kręgosłup w odcinku lędźwiowym cały czas przylega do podłożem. Brzuch mocno napięty. Wykonujemy 15 powtórzeń. Jedno powtórzenie to scyzoryk ze skrętem na prawą i lewą stronę.

2. ROZGWIAZDA

Ćwiczenie zaczynamy w leżeniu tyłem. Ramiona i nogi szeroko rozstawione w kształcie rozgwiazdy. Używając mięśni tułowia przyciągamy kolana do klatki piersiowej obejmując je jednocześnie ramionami, wytrzymujemy kilka sekund i wracamy powoli do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 15 razy.

3. WYPYCHANIE BIODRA KU GÓRZE

Ćwiczenie zaczynamy na lewym boku. Opieramy tułów na lewym wyprostowanym ramieniu i prawej nodze ugiętej w kolanie pod kontem 90 stopni. Lewa noga luźno wyprostowana oparta na stopie, prawe ramie równolegle do podłoża. Biodra lekko uniesione nad matą. Pracując mocno mięśniami tułowia i ud unieś biodra wysoko przenosząc prawą rękę za głowę. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą ze stron.

4. PRZYCIĄGANIE KOLANA W PLANKU

Ćwiczeni zaczynamy w pozycji PLAN ( podpór leżąc przodem, dłonie na wysokości barków, barki, biodra i pięty tworzą jedną linię, pośladki i brzuch mocno napięte, głowa jest przedłużeniem tułowia). Przyciągamy prawe kolano po łuku do prawego łokcia i wracamy do pozycji wyjściowej, stale utrzymując ciało w jednej linii. Powtarzamy 15 razy na każdą nogę.

5. BURPEES

Ćwiczeni zaczynamy w pozycji jak wyżej z lekko rozstawionymi stopami. Energicznie przyciągamy kolana do pozycji przysiadu podpartego i z tej pozycji wykonujemy wyskok z ramionami wyciągniętymi ku górze. Wracamy do pozycji przysiadu podpartego a potem do planku. Powtarzamy ćwiczenie 15 razy.

Zobacz powyższe ćwiczenia na wideoPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
fit567

Masz już dość swojego ciała? Za każdym razem jak stajesz przy lustrze, to mówisz, że musisz zmienić swoją sylwetkę? Mam tutaj dla ciebie, jak i każdego świetny sposób i oczywiście sprawdzony na poprawienie sylwetki, tak żeby twoje ciało nie było twoim obciążeniem, tylko czymś, czym możesz się pochwalić i być zadowolony/a z niego! Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj: WWW.IGORTRENERONLINE.PL

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl