fit.pl mobile logo

Encyklopedia zdrowia Alpro soya

Soja wspomaga budowę mięśni i chroni układ krwionośny
Soja wspomaga budowę mięśni i chroni układ krwionośny
alpro logo Naukowcy wciąż dostarczają nowych  dowodów potwierdzających, iż białko sojowe skutecznie wspiera syntezę mięśni. W jednym z kolejnych badań, przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, udział wzięło 27 dorosłych osób – 18 mężczyzn i 9 kobiet. Podczas sześciotygodniowego programu uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Dieta jednej z nich została uzupełniona o 1,2 g/kg białka sojowego, kolejnej grupy o białko pochodzące z serwatki, natomiast jadłospis trzeciego zespołu bazował na węglowodanach. Wszystkie osoby uczestniczące w badaniu zostały poddane intensywnemu programowi ćwiczeń fizycznych. Zwiększenie masy mięśniowej odnotowano we wszystkich trzech grupach. Największa zmiana zaszła jednak w grupach spożywających białko sojowe i proteiny zawarte w serwatce. cuisine
Inne badania koncentrowały się na przeciwutleniającym efekcie białka sojowego w diecie sportowców. Wiadomo, że tzw. stres oksydacyjny może doprowadzić do zmęczenia, a nawet uszkodzenia mięśni. Naukowcy dowiedli, że wśród osób uprawiających aerobik podczas trzytygodniowego programu, dieta sojowa przyczyniła się do poprawy wskaźnika TAS (całkowity status antyoksydacyjny), natomiast u osób korzystających z protein zawartych w produktach mlecznych indeks ten uległ zmniejszeniu. 
Wiele innych badań klinicznych wskazuje także, że białko sojowe bezpośrednio obniża poziom cholesterolu we krwi. Ostatnie analizy wskazują, że zawarte w soi proteiny pozytywnie wpływają na stężenie cholesterolu w osoczu lipoprotein o niskiej gęstości. Według brytyjskich naukowców, może to zmniejszać ryzyko choroby serca o 10-15 proc. Ponadto, białko sojowe obniża stężenie trójglicerydów w surowicy od 5 do 10 proc. oraz zwiększa stężenie cholesterolu lipoprotein o wysokiej gęstości. Czynniki te mogą się także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka choroby wieńcowej.
Aby włączyć soję do swojego jadłospisu wystarczy sięgnąć po zdrowe produkty Alpro soya. Do wyboru mamy smaczne napoje i deserki. Napoje sojowe Alpro soya dostępne są w różnych odmianach i smakach: z wapniem, Light, o smaku waniliowym, czekoladowym i owoców leśnych, a także napój sojowy Cappucinno oraz napój sojowy dla dzieci Junior. W ofercie znajdują się również deserki Alpro soya o smaku gorzkiej czekolady (NOWOŚĆ!), waniliowym oraz czekoladowym. Wkrótce w sprzedaży pojawi się nowy produkt Alpro Cuisine – roślinna alternatywa dla tradycyjnej śmietany.
Produkty Alpro soya powstają na bazie specjalnie wyselekcjonowanych ziaren soi. Są produktami w 100 proc. pochodzenia roślinnego. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników czy dodatkowych substancji smakowych. Są lekkostrawne i stanowią pożywne oraz smaczne urozmaicenie diety. W dniach 15.10-15.11.2009 kupując produkty Alpro soya z naklejkami konkursowymi masz szansę wygrać deskę snowboardową na Twoje kolejne zimowe wakacje. Promocyjne opakowania produktów dostępne w sklepach na terenie całego kraju.
Więcej informacji na temat szerokiej gamy produktów sojowych, sygnowanych marką Alpro soya oraz konkursu, można znaleźć na stronie www.alprosoya.pl.
 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl