fit.pl mobile logo

Imbir - cudowny środek nie tylko na przeziębienie

Imbir wciąż jest stosunkowo mało popularny w Polsce. Szkoda, gdyż jego właściwości pomagają walczyć z przeziębieniem i chorobą lokomocyjną. Imbir poprawia krążenie krwi i wspaniale rozgrzewa, dlatego warto dodać go do zimowej diety.

Dla Azjatów to jeden z podstawowych dodatek do potraw i bardzo skuteczne lekarstwo, imbir uprawia się tam od ponad 3000 lat. W Polsce na razie kojarzy kojarzy się jedynie jako sproszkowany dodatek do piernika, albo w formie soku do piwa. Ponieważ jego cena w naszym kraju spadła, dostępność na bazarach i w marketach świeżego imbiru wzrosła warto zakupić kłącze. Świeży i soczysty korzeń imbiru smakuje zupełenie inaczej niż w proszku, a zapach jest dużo bardziej intensywny.

Jak używać
Imbir surowy trzeba obrać, najlepiej zeskrobując nożem skórkę tylko z kawałka, którego będziemy używać. Można pokroić w plastry lub zetrzeć na tarce. Najlepiej trzymać świeży imbir w lodówce - owinięty papierowymi ręcznikami i schowany w plastikowych torebkach przetrwa kilka tygodni.

Do herbaty na rozgrzanie
Starty imbir można dodawać do kawy i herbaty czyniąc z nich napoje pobudzające, poprawiające koncentrację i odporność organizmu. Herbata wzbogacona o imbir i miód jest doskonała w trakcie leczenia przeziębienia. Imbir dodany do zielonej herbaty może jej nadać przyjemnego, lekko cytrynowego aromatu.

Jeśli jednak charakterystyczny smak imbiru tobie nie odpowiada możesz zastosować olejek z dodatkiem imbiru - pomaga obolałym stawom podczas przeziębienia i działa rozgrzewająco na mięśnie. Podczas masażu olejek polepszy krążenie krwi, a co za tym idzie rozgrzeje ciało.

Leczy przeziębienia i przynosi ulgę chorym stawom, bo jest bogaty w substancje przeciwzapalne.

Przy chorobie lokomocyjnej i przeciw zakrzepom
Badania potwierdzają przeciwwymiotne działanie imbiru, więc gdy źle znosimy jazdę samochodem lub podróż statkiem warto mieć przy sobie świeże kłącze i w razie potrzeby pogryzać plastry. Przy okazji odkazimy jamę ustną ponieważ imbir ma właściwości antyseptyczne, działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, jednocześnie odświeżając Imbir dobrze wpływa na trawienie, pobudza apetyt. Olejek zawarty w kłączu pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, działa żółciopędnie i rozkurczowo, leczy wzdęcia.

Imbir zmniejsza agregację płytek krwi, chroni więc przed tworzeniem się zakrzepów, dlatego jego spożycie wskazane jest osobom z podwyższonym cholesterolem. Co ważne dla kobiet – roślina łagodzi bóle miesiączkowe. Warto dodawać go do jedzenia, gdy zauważymy pierwsze oznaki PMS.

Na koncentrację
Zwiększając ukrwienie ciała, a przez to i mózgu imbir jest naturalnym środkiem wspomagającym koncentrację i wydajność umysłową. Leczy też migreny i regularnie stosowany zmniejsza częstość i ilość ataków, łagodzi też towarzyszące im mdłości.

Nie dla każdego
Dobroczynny zwykle korzeń imbiru może drażnić chory układ pokarmowy, dlatego zakazany jest przy refluksie żołądkowym i wrzodach żołądka. Unikaj imbiru, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl