fit.pl mobile logo

Picie wody w trakcie diety - dlaczego warto o nim pamiętać?

Mimo że o urlopie na egzotycznej plaży możemy na razie pomarzyć, wiele z nas postanowiło wykorzystać obecną sytuację do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. I chociaż trzymamy dietę, unikamy podjadania słodyczy i pamiętamy o aktywności fizycznej, zdarza nam się zapomnieć, jak ważnym sojusznikiem w odchudzaniu jest woda. Sprawdź, dlaczego warto dbać o nawodnienie organizmu i jakie korzyści ze sobą niesie
Na początek warto określić, ile dokładnie wody powinnaś wypijać każdego dnia. Podstawowy przelicznik zakłada 1 ml wody na 1 przyjmowaną kalorię (standardowa dawka kalorii dla dorosłej osoby to 2500 kalorii, stąd zalecana norma ok. 2-2,5 l wody dziennie). Jednak, jeśli jesteś na diecie redukcyjnej, chcesz dużo schudnąć albo ćwiczysz, powinnaś wypijać więcej - nawet 3-4 litry dziennie wody, w zależności od rodzaju diety i intensywności aktywności fizycznej. Z czego to wynika?

Woda sprzyja szybszej przemianie materii

Może wydawać się to dziwne, ale przyswojenie wody przez organizm też wymaga spalania kalorii. Niewielu, ponieważ pół litra wody to zużycie ok. 20 kalorii, ale jeśli przez miesiąc będziesz wypijać 2 litry wody dziennie, liczba spalonych kalorii wzrośnie do niemal 2,5 tysiąca!Co więcej, woda przyczynia się do prawidłowego działania całego ciała – nawodniony organizm będzie skuteczniej spalał tłuszcz, miał więcej energii i lepiej przyswajał wartości odżywcze z jedzenia, a to wszystko pomoże Ci efektywnie i zdrowo schudnąć.

Woda chroni nerki i zapewnia poprawne działanie układu pokarmowego

Stosowanie diet nisko węglowodanowych, np. ketogenicznej pozwala na uzyskanie widocznych efektów w krótkim czasie, ale też bardzo obciąża organizm i może utrudniać jego funkcjonowanie. Jeśli decydujemy się na stosowanie tak restrykcyjnych diet (co zawsze powinno być konsultowane z lekarzem) wypijanie kilku litrów wody dziennie jest niezbędne do utrzymania prawidłowej pracy nerek. Odpowiednie nawodnienie pozwala na skuteczne filtrowanie substancji ciężkich i zapobiega chorobom układu moczowego, na przykład powstawaniu kamieni nerkowych. Ograniczenie przyjmowania węglowodanów i pochodzącego z nich błonnika wpływa też niekorzystnie na pracę układu trawiennego – częstą konsekwencją diet niskowęglowodanowych są zaparcia. Picie wody wspiera prawidłową pracę jelit i ograniczyć ryzyko wystąpienia tych problemów do minimum.

Woda wspiera prawidłową pracę mózgu

Do kolejnych nieprzyjemnych konsekwencji diet niskokalorycznych należą między innymi bóle głowy i problemy z koncentracją. Ludzki mózg to w praktyce ok. 1,5 litra wody. Jeśli zapewnimy mu odpowiednie nawodnienie, będzie lepiej radził sobie z niedoborami energii wynikającymi z deficytu kalorycznego, a my oszczędzimy sobie (dosłownie) bólu głowy.

Woda pozwala ograniczyć podjadanie

Szklanka wody zamiast… - to prawda stara jak świat. Dlatego osobom walczącym z kilogramami zaleca się wypicie szklanki wody, jeśli mają ochotę na przekąskę lub przed posiłkiem. Woda zapewni uczucie sytości, dzięki czemu będzie nam łatwiej odmówić sobie ciastka lub kanapki i ograniczyć ilość jedzenia zjadanego podczas posiłku.

Dwa litry wody dziennie – to nie musi być trudne

Wyrobienie i utrzymanie nawyku wypijania kilku litrów wody każdego dnia to nie najłatwiejsze zadanie. Szczególnie dla osób, które nie lubią smaku wody, a właściwie jego braku. Na szczęście na rynku dostępne są różne pomysłowe produkty, z którymi łatwiej i przyjemniej można dbać o nawodnienie. Wśród nich znajdują się mikrodrinki waterdrop, czyli skoncentrowane kostki o owocowych i roślinnych smakach zamieniające wodę w smaczny i niskokaloryczny napój. Z taką pomocą wypicie kilku, a nawet kilkunastu szklanek wody dziennie to żaden problem. Bezcukrowe napoje o smakach egzotycznych superfoods, takich jak acai, baobab, żeń-szeń, czy moringa, z powodzeniem mogą zastąpić słodką przekąskę, a do tego dostarczyć organizmowi niezbędnych do zdrowego funkcjonowania witamin i składników odżywczych.  Kostki waterdrop i towarzyszące im akcesoria można kupić w sklepie internetowym: https://pl.waterdrop.com/


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl