fit.pl mobile logo

Antykoncepcja po ciąży

Tuż po porodzie, każda kobieta chce mieć pewność i czuć radość z seksu. Żadna kobieta zaraz  po ciąży nie jest gotowa na kolejne macieżynstwo, także organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Jeśli decydujesz się nie na współżycie, zaplanuj także odpowiednią metodę antykoncepcyjną, bezpieczną dla Ciebie, a jeśli karmisz piersią, także dla Twojego malucha  
contraceptive-myths s600x600Antykoncepcja a karmienie piersią


Podczas ciąży a także podczas karmienia kobieta pozostaje pod wpływem hormonu zwanego prolaktyną, który odpowiedzialny jest za wytwarzanie mleka. Hormon ten hamuje produkcje estrogenu i progestagenu odpowiedzialnych za rozwój komórki jajowej i jajeczkowania. Dlatego, kiedy karmisz, organizm naturalnie wytwarza mechanizmy obronne.

Jednakże wahania hormonów, zły stan zdrowia nieodpowiednia dieta, oraz dokarmianie dziecka mogą zaburzyć pracę hormonów  a wtedy ryzyko ponownej ciąży jest większe, gdyż okres niepłodności może się skrócić nawet do 3 miesięcy.


Tabletki w czasie karmienia?


Do tej metody możesz wrócić dopiero po zakończeniu karmienia. W tym czasie lekarz może zalecić jedynie tabletkę z jednym hormonem progestagenem, przenika on wprawdzie wraz z mlekiem do organizmu dziecka, ale niewielkie jego ilości nie szkodzą dziecku.


Zastrzyk


Kobieta po porodzie może zastosować zastrzyk antykoncepcyjny, ale dopiero po upływie 6 tygodni. Zastrzyk nie ma wpływu na dziecko i można go stosować podczas karmienia piersią. Nie można z niego jednak zrezygnować w trakcie kuracji. Pełna płodność wraca dopiero po 3 miesiącach od przyjęcia ostatniej dawki.


Metody mechaniczne:


Kobieta po urodzeniu może korzystać także z wkładki wewnątrzmacicznej, ale powinna także odpowiednio dobrana i skonsultowana z lekarzem. Wkładka bywa jednak niebezpieczna dla zdrowia kobiety, może powodować stany zapalne miednicy mniejszej i doprowadzić do stałej niepłodności.
 

Najlepszą i bezinwazyjną ochroną, która nie ma wpływu na dziecko i jest bezpieczna dla zdrowia mamy, jest prezerwatywa.
 

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
jasmin.moro

Ja postawiłam na mechaniczną anty bo do hormonów nie mogłam wrócić ze względu na chorobę żył. Ginekolog zaproponował mi diafragmę w typie caya czyli wielokrotnego użytku wraz z żelem plemnikobójczym. Od porodu minął rok, a ona dalej mi służy.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl