fit.pl mobile logo

Dieta dla mózgu

To, co jemy, wpływa na nasz nastrój oraz wszystkie funkcje umysłowe
Odpowiednia dieta może pomóc w budowie mięśni oraz utrzymać tkankę tłuszczową na zdrowym poziomie. Podobnie jest z ludzkim mózgiem. To, co jemy, wpływa na nasz nastrój oraz wszystkie funkcje umysłowe.
Powtarzane setki razy zdanie „jesteś tym, co jesz” odnosi się także do ludzkiego mózgu. Spożywane przez nas produkty mogą przyczynić się do poprawy lub pogorszenia jego funkcji. Dlatego warto poznać te z nich, które pomogą ci utrzymać umysł w szczytowej formie.
 Produkty pełnoziarniste
Zapewne wiesz, że dieta dostarczająca mało cholesterolu i odpowiednią ilość błonnika, wpływa korzystnie na serce i układ krwionośny. Mało tego: im zdrowsze serce, tym przepływ krwi jest lepszy, dzięki czemu każda z komórek mózgowych jest właściwie dotleniona.
Jeśli zauważasz u siebie spadek koncentracji lub czujesz się lekko ociężały umysłowo, to znak, że w twojej diecie brak pełnoziarnistych węglowodanów. Idealnym lekarstwem będzie półmisek pełnoziarnistych płatków śniadaniowych. Jagody Jeśli zastanawiasz się, które z owoców leśnych lubisz najbardziej to odpowiedź jest prosta – jagody. Granatowe kuleczki są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które chronią komórki mózgowe przed stresem. Nieważne - świeże, mrożone, czy suszone – jagody powinny się znaleźć w twoim jadłospisie.
Rodzynki
Ze względu na zawartość boru są idealnym uzupełnieniem każdej diety. Dzięki temu pierwiastkowi poprawisz koordynację rąk, oczu, pamięć oraz koncentrację.
[-------]


blonnikCukier

Kawa jest najpopularniejszym wspomagaczem możliwości ludzkiego mózgu. Większość dbających o figurę osób pije „małą czarną” bez cukru. Tymczasem odrobina słodzika w filiżance może wzmocnić działanie kofeiny i wpłynąć na mózg skuteczniej niż niesłodka kawa.

Jajka
Cholina to kolejny składnik poprawiający działanie pamięci. Znajdziesz ją w jajkach, o ile spożywasz w tym samym czasie białko i żółtko.Następnym razem, gdy dopadnie cię zmęczenie umysłowe, rozbij kilka jajek. Bogatym źródłem choliny są także orzechy, ziemniaki, kalafior, pomidory i banany.
Brokuły i nasiona słonecznika
Jeśli szukasz dania, które da twojemu umysłowi energetycznego kopniaka i będzie świetnie smakować, ugotuj brokuły, polej je dressingiem i posyp nasionami słonecznika. Taka potrawa to kopalnia witamin C i E, które zażywane razem chronią przed chorobą Alzheimera.
Zapamiętaj
Następnym razem, gdy zaczniesz przeliczać kalorie, tłuszcze i węglowodany w nowej diecie, nie zapominaj o produktach poprawiających działanie mózgu. Przykładowo, jabłko i filiżanka jagód mają podobną ilość kalorii i węglowodanów. Nie znaczy to jednak, że dają takie same korzyści dla twojego umysłu.
Pewne źródła węglowodanów, protein i tłuszczów są korzystniejsze od innych. Wybierając produkty wspomagające działanie umysłu nie tylko poprawisz swoją wydajność w pracy, ale także staniesz się zdrowsza i pełna energii.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl