Nie wszędzie i nie zawsze będziemy mieć swobodny dostęp do pitnej wody. Mając na co dzień do dyspozycji, uzdatnioną wodę z kranu, nie zastanawiamy się, że możemy znaleźć się w takiej sytuacji, gdy nam jej zabraknie. Powinny liczyć się z tym osoby wyjeżdżające w tropiki, decydujące się na podróżowanie po terenach oddalonych od cywilizacji. W wyprawach powinien towarzyszyć ci SteriPen, który gwarantuje, że woda ze studni czy z rzeki, będzie nadawać się śmiało do picia bez ryzyka biegunki czy bólu brzucha.

Po użyciu woda od razu nadaje się do picia i co ważne, filtr nie zostawia nieprzyjemnego zapachu i smaku, tak jak to bywa w przypadku użycia chemicznego środków bakteriobójczych.
Spożywanie wody z niewiadomego źródła może zakończyć się nie tylko bólem brzucha i biegunką, ale naprawdę groźnymi chorobami przewodu pokarmowego. Zabierając ze sobą SteriPen wyeliminujesz ryzyko takich chorób, jak: ameboza, cholera, ospa, dur brzuszny, czerwonka, choroba legionistów, zapalenie wątroby, które wywołują mikroby obecne w brudnej wodzie.
Urządzenie można było obejrzeć podczas zakończonych niedawno Targów Zima-Sport 2009 w Kielcach.