fit.pl mobile logo

Wakacje i odchudzanie – czy na urlopie można schudnąć?

Przyjemny wypoczynek, kąpiele słoneczne oraz relaks od pracy i codziennych obowiązków. Czas urlopu pragniemy spędzać bez nakazów lub zakazów. Czy ten moment w roku sprzyja zatem odchudzaniu? W teorii nie brzmi to jak dobre połączenie. W praktyce okazuje się jednak, że jest to możliwe i tak naprawdę nie wymaga od nas wielkich wyrzeczeń

Żeby zrzucić nieco zbędnych kilogramów latem wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Co sprawdza się najlepiej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Wakacje a odchudzanie – pogoda sprzyja utracie wagi

Wbrew obiegowej opinii wakacje i urlop to świetny czas na to, żeby zrzucać zbędne kilogramy. Wielkim wsparciem w tym procesie bywa paradoksalnie sama pogoda. Jak to możliwe? Gdy jest gorąco, apetyt maleje, jemy rzadziej i dozujemy sobie zdecydowanie mniejsze porcje.
Lato jest także okresem powszechnej dostępności świeżych warzyw i owoców, zawierających wiele cennych składników odżywczych, które korzystnie wpływają na cały organizm.

Okazuje się zatem, że wystarczy po prostu nieco zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i nawet na urlopie można łatwo gubić zbędne kilogramy. Co trzeba zrobić, żeby poprawić sylwetkę na wakacjach?

Jedz mniej i odpowiednio dobieraj posiłki

Gdy słońce przyjemnie przygrzewa, zdecydowanie łatwiej zapanować nad apetytem. Ponadto na urlopie jesteśmy w stanie precyzyjniej kontrolować codzienny jadłospis i pory posiłków. Jemy zatem regularnie i sięgamy dokładnie po to, co jest nam potrzebne.

Co powinno znaleźć się na naszym wakacyjnym talerzu, jeśli chcemy schudnąć? Przede wszystkim niech pojawią się na nim świeże warzywa i owoce, kupione od sprawdzonych dostawców, najlepiej pochodzące z ekologicznych upraw, wolnych od syntetycznych środków ochrony roślin, GMO i chemicznych nawozów.

Dieta na wakacje powinna też oczywiście zawierać białko. Warto sięgać po produkty roślinne, jak warzywa strączkowe, w których oprócz samego białka znajdziemy też sporo błonnika. Równie ważne jest chude mięso, a zwłaszcza drób i cielęcina, które mają niewiele kalorii oraz mniej nasyconych kwasów tłuszczowych niż na przykład wieprzowina lub wołowina.

Mięso czerwone jest zdecydowanie bardziej kaloryczne, a przy tym zawiera bardzo dużo nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Jest też ciężkostrawne. Należy zatem jeść je maksymalnie raz w tygodniu, aby dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość witaminy A, żelaza, cynku i cennej witaminy B12, nieobecnej w produktach roślinnych.

Zdrowe i wartościowe przekąski

Jeśli pomiędzy posiłkami dopadnie nas mały głód, warto sięgnąć po wartościowe przekąski. Mogą to być świeże warzywa, owoce lub orzechy, których szeroki wybór oferuje choćby sklep i hurtownia zdrowej żywności SklepAgnex.pl.

Dostarczają odpowiedniej ilości witamin i minerałów oraz pozwolą zapanować nad uczuciem głodu. Pamiętajmy jednak, żeby przekąski były niewielkie oraz by nie podjadać nieustannie między posiłkami.

Okres wakacji to świetny trening jedzenia dokładnie wtedy, gdy jesteśmy rzeczywiście głodni. Podstawowym błędem w żywieniu jest bowiem mylenie pragnienia i znudzenia z głodem. A to prowadzi do przyjmowania niepotrzebnych kalorii.

Ruch to zdrowie

Podczas urlopu w pięknych okolicznościach przyrody mamy szansę więcej się ruszać. Nie musi być to intensywne uprawianie sportu. Postawmy na aktywną rekreację – zwiedzajmy, wsiądźmy na rower lub spacerujmy, zamiast nieustannego leżakowania na plaży.

W ten sposób poprawimy ogólną kondycję organizmu, a przy tym zmusimy metabolizm do bardziej zdecydowanego działania. W efekcie poczujemy się lepiej, będziemy mieć więcej energii oraz oczywiście pozbędziemy się zbędnych kilogramów.

Odchudzanie w trakcie urlopu – to możliwe!

Zrzucanie kilogramów podczas urlopu wcale nie jest nierealne. Wręcz potrafi być naprawdę proste i przyjemne. Wystarczy tylko właściwie zbilansować jadłospis, opierając go na świeżych warzywach, owocach i białym mięsie. Oprócz tego nie można zapominać o aktywnym spędzaniu czasu.
Kto wie, może się okaże, że tak wypracowane nowe nawyki wejdą nam w krew i zostaną z nami również po urlopie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl