
Często pierwszą zaporą dla starszych osób jest cena, czyli miesięczna składka, którą będą regularnie opłacali. Jej wysokość wiąże się z ryzykiem, ocenianym na podstawie Kwestionariusza medycznego, wypełnianego w momencie zawierania umowy ubezpieczenia. Przed ostatecznym wyborem konkretnego ubezpieczenia na życie warto dokładniej przeanalizować ofertę - mówi Colin Turner, Dyrektor Groupe Prévoir w Polsce - Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które nie wymagają od starszych osób Kwestionariusza medycznego!
Dodatkowo, w niektórych Towarzystwach klient płaci składkę do określonego wieku, a jego ubezpieczenie trwa dalej. Im wcześniejszy jest to wiek, tym korzystniej dla klienta. Warto również sprawdzić czy wysokość składek jest stała przez cały okres trwania umowy, żeby w przyszłości nie mieć niemiłych niespodzianek. Niemniej, tak jak przy każdym zakupie produktów finansowo - ubezpieczeniowych, należy kierować się nie tylko wysokością składki, ale również sprawdzić cały zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Istnieje możliwość ubezpieczenia się na przykład od śmierci tylko w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci również w innych okolicznościach czy też od inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Warto więc dokładnie rozejrzeć się na rynku, by poznać różne warianty ubezpieczeń na życie i wybrać najlepszy dla nas produkt.
www.fit.pl