Wiosną, gdy natura powoli budzi się do życia, właśnie dzięki ziołom, możesz sprawić, by również Twoja skóra wkroczyła w ten czas kwitnąco i świeżo.
Które z nich najbardziej dbają o zdrową i piękną skórę?
Rumianek pospolity - zawiera olejek eteryczny, flawonoidy i bisabolol - substancję o bardzo silnych właściwościach kojących, łagodzących i przeciwzapalnych.Rumianek od wieków znany jest jako zioło łagodzące podrażnienia skóry. Chroni przed powstawaniem zaczerwienień i uczuleń. Kosmetyki na bazie rumianka polecane są dla osób o delikatnej i wrażliwej skórze.
Kasztanowiec zwyczajny – (ekstrakt z niedojrzałego owocu kasztanowca) posiada właściwości przeciwzapalne, ściągające, przeciwobrzękowe. Poprawia także elastyczność naczyń krwionośnych, a dzięki temu wpływa na lepsze ukrwienie skóry. Kasztanowiec często stosowany jest w kosmetykach antycellulitowych, walczących z pierwszymi oznakami starzenia skóry wokół oczu.

Aloes drzewiasty – roślina ta posiada sok zawierający wielocukry, białka oraz sole mineralne, które wykazują właściwości oczyszczające organizm. Sok z aloesu poleca się osób odchudzającym się a dbającym o skórę na problemy z metabolizmem tkanki tłuszczowej, zanieczyszczeń a także suchej zwiotczałej i pękającej. Aloes, koi, nawilża i wygładza, zwłaszcza włosom nadaje puszystość i połysk.
Łopian - Dzięki właściwościom oczyszczającym i antyseptycznym stosowany jest w kosmetykach na problemy trądziku, łojotokowym zapaleniu skóry a także polecany przy zabiegach leczących egzemy, łuszczyce i cellulit.
Arnika górska – Dotlenia skórę, oczyszcza i pobudza krążenie, dlatego wykorzystywana jest w kosmetykach antycellulitowych, przeciw zmarszczkom a także stłuczeniom i obrzękom, ponieważ pobudza wymianę i odbudowę komórek skóry.
Bławatek – Wykazuje działa nie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i rozjaśniające skórę, dlatego znajdziemy w kosmetykach przeznaczonych do cery naczynkowej, podrażnionej, z cieniami i wokół oczu, a także w płynach do higieny intymnej, szamponach i kremach.
Nagietek lekarski – posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i wygładzające dlatego polecany jest osobom z problemami łuszczenia naskórka, i zapaleń skóry.
Skrzyp polny – wykazuje właściwości bakteriostatyczne, łagodzi podrażnienia i stany zapale, chroni skórę przed bakteriami i grzybami, dlatego pomaga walczyć z łupieżem skóry głowy.
Lawenda –olejki z kwiatów lawendy mają właściwości pobudzające ukrwienie i przepływ limfy, dlatego znajdują swoje zastosowanie w kosmetykach antycellulitowych i redukujących tkankę tłuszczową, łagodzą podrażnienia i i stany zapalne.
Malwa - wyciągi z kwiatów malwy chroni skórę przed powstawaniem podrażnień, wygładza i chroni przed wysuszaniem.
Miłorząb japoński – składniki zawarte w liściach miłorzębu japońskiego przeciwdziałają utlenieniu tłuszczów w ścianach komórek służąc jako skuteczny baza kosmetyków Poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych w skórze, dlatego zapewniają jej świeży i zdrowy wygląd.
www.fit.pl