fit.pl mobile logo

Rany, otarcia i stłuczenia. Co zabrać ze sobą na wakacje, aby szybko pokonać ten problem?

Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej dochodzi do różnych kontuzji i urazów. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice małych dzieci. Aby urlop nie został zakłócony, warto mieć przy sobie kilka produktów, które będą cennym wsparciem. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w każdej apteczce, aby nie trzeba było przerywać wypoczynku wyprawą w poszukiwaniu apteki.

Oczyszczanie rany – tradycyjne preparaty w nowoczesnej formie

Woda utleniona to standardowy produkt, jeżeli chodzi o podstawową pomoc w gojeniu ran. Jednak zabieranie jej w buteleczce może być problematyczne – zwłaszcza podczas podróży samolotem, czy też w innych przypadkach kiedy ilość miejsca w bagażu jest mocno ograniczona. Od jakiegoś czasu w aptekach można znaleźć wodę utlenioną w żelu.

Na wszelki wypadek warto również mieć w swojej apteczce kilka ampułek z solą fizjologiczną. Bardzo dobrze sprawdzi się do przemywania wszelkiego rodzaju mocno zabrudzonych otarć. Będzie niezastąpiona również w przypadku problemów z oczami i.. katarem. Sól fizjologiczną można zakrapiać jak tradycyjne krople do nosa.

Szycie rany w środku lasu

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wybrać się z całą rodziną w jakieś zaciszne miejsce. Biwak w lesie, z dala od cywilizacji brzmi bardzo dobrze dopóki nie trzeba wszystkiego zwijać w popłochu i pędzić na ostry dyżur z rozciętym łukiem brwiowym. Przezornie, warto wiec zabrać ze sobą specjalne plastry chirurgiczne, które służą do zamykania ran. Warto je mieć pod ręką, zwłaszcza jeżeli jesteśmy rodzicami wyjątkowo energicznych maluchów.

Preparat do zadań specjalnych

W przypadku ekstremalnych skaleczeń bądź poparzeń, warto jest mieć ze sobą specjalny żel na gojenie ran. Takie preparaty zawierają specjalne składniki, które wspierają naturalną regenerację naszej skóry. Dodatkowo mają dwojakie działanie: w przypadku ran suchych, będą zabezpieczały naskórek przed utratą zbyt dużej ilości wody. W przypadku ran sączących się – zaabsorbują nadmiar płynu i stworzą warstwę ochronną pomiędzy raną a bandażem czy plastrem – dzięki temu unikniemy przykrej konieczności odrywania opatrunku od zaschniętej rany. Takie działanie świetnie sprawdzi się w przypadku poparzeń: po uprzednim schłodzeniu poparzonego obszaru odpowiednią ilością wody, wystarczy nałożyć warstwę żelu na gojenie ran.

Jak widać, wyjeżdżając na wakacje z powodzeniem jesteśmy w stanie sami udzielić sobie, bądź swoim najbliższym pierwszej pomocy. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować się do tego przed wyjazdem i zaopatrzyć swoją apteczkę w niezbędne preparaty.

Więcej na https://www.help4skin.pl/produkty/zel-hydrokoloidowy-przyspieszajacy-gojenie-ran

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl