fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na płaski brzuch

Każda kobieta marzy płaskim brzuchu. Jeśli chcesz, aby twoja figura wzbudzała zazdrość u koleżanek i pożądanie u mężczyzn musisz zastosować nasz zestaw ćwiczeń, a będziesz cieszyła się płaskim brzuchem, bez fałdek tłuszczu
   Spinanie mięśni brzucha leżąc tyłem
Połóż się na plecach, ręce ułóż za głową, zegnij nogi, stopy rozstaw na szerokość bioder, oprzyj je o podłogę. Zrób wdech, jednocześnie unosząc głowę i barki, postaraj się oderwać łopatki. Pamiętaj, aby ręce były szeroko rozstawione, wówczas ćwiczenie będzie trudniejsze do wykonania. Nie odrywaj stóp od podłogi, wówczas mięśnie brzucha będą jeszcze intensywniej pracowały. Aby nie przeciążać odcinka szyjnego, wykonując spięcia mięśni brzucha patrz w sufit, a brodę odchyl od klatki piersiowej.
   Spinanie mięśni brzucha ze zgiętymi nogami
Połóż się na plecach, ręce ułóż za głową, zegnij nogi, stopy rozstaw na szerokość bioder, oprzyj je o podłogę. Zrób wdech, jednocześnie unosząc głowę i barki, postaraj się oderwać łopatki. Zegnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni. 
Nogi możesz oprzeć, wsunąć pod drabinkę lub całkowicie wyprostować.
   Skłony leżąc tyłem
Nogi ugnij w kolanach, stopy połóż na podłożu, ramiona wyciągnięte wzdłuż tułowia. Głowę i tułów unieś tak, by spróbować dotknąć dłońmi łydek. W tej pozycji wytrzymaj parę sekund. Wracając do pozycji wyjściowej nie kładź głowy na podłożu. 
Aby mięśnie brzucha pracowały jeszcze intensywniej zatrzymaj tułów, gdy znajduje się blisko podłoża.
   Prostowanie nóg nad podłogą
Usiądź na macie, podeprzyj się na przedramionach. Nogi ugnij w kolanach, a następnie przyciągnij je do klatki piersiowej. Wydychając powietrze, wyprostuj nogi, by znalazły się nad podłożem. Aby zwiększyć intensywność ćwiczeń mięśni brzucha, wyprostuj nogi i wytrzymaj w tej pozycji parę sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.
   Brzuszki skośne leżąc na plecach
Połóż się na plecach, zegnij kolana, stopy ustaw stabilnie na podłożu. Ręce ułóż za głową. Jedną nogę oprzyj o kolano drugiej. Zrób wydech i unieś łopatki do góry, jednocześnie wykonując skręt tułowia. Łokciem staraj się sięgnąć do przeciwległego kolana. Zmień strony.
   Ćwiczenie na mięśnie brzucha skośne (łokieć - kolano)
Połóż się na plecach, ręce oprzyj za głową, wyprostuj nogi. Unieś nogi i barki. Z wydechem przyciągnij jednocześnie łokieć do przeciwległego kolana. Pamiętaj, aby druga noga cały czas pozostawała w wyproście i nie dotykała podłoża.
   Skręcone biodra i kończyny dolne
Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach i skręć je w jedną stronę, a następnie w drugą. Podczas opuszczania tułowia nie kładź głowy. Kolana powinny być złączone, a dolne kolana powinny dotykać kolana.
   Skręty tułowia z piłką
usiądź na podłodze, ugnij nogi w kolanach, podudzia powinny znajdować się równolegle do podłoża. Piłkę chwyć obydwiema rękami. Tułów odegnij do tyłu. Wykonaj skręt tułowia, piłka powinna znaleźć się najpierw przy jednym, a następnie przy drugi biodrze. Nogi utrzymaj nieruchomo.
   Kolano do łokcia w podporze
Pozycja jak do wykonania pompki. Oprzyj ciężar ciała na obu dłoniach i palcach stóp. Biodra utrzymuj w górze. Nogi, biodra, tułów, głowa powinny tworzyć linię prostą. lewą nogę i prawą rękę oderwij od podłoża. Kolano i łokieć zbliż do siebie. To samo powtórz z drugiej strony. Aby ułatwić ćwiczenie, nie odrywaj ręki od podłoża. Oderwij nogę i przyciągnij ją do przeciwległego łokcia.

 

 

Aleksandra Żelazo

ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
gls77

Szukałam najlepszych ćwiczeń i juz mam swoje wybrane. Kilka wybrałam również z https://super-brzuch.pl

Zgłoś nadużycie-
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
jek.kolienc

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl