fit.pl mobile logo

Bieżnie i skakanki - czy warto po nie sięgnąć?

Ćwiczenia fizyczne pozwalają nam codziennie dbać o swoje zdrowie. Stały się one szczególnie ważne w dobie pracy zdalnej, gdy znacznie ograniczony został dostęp do siłowni, aktywności na świeżym powietrzu czy uprawiania sportów grupowych. Oznacza to konieczność przeniesienia ćwiczeń fizycznych do naszych domów! Bardzo pomocne w tym przedsięwzięciu okażą się bieżnie i skakanki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki sposób ćwiczeń najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

 

  1. Bieżnia domowa - dba o serce i duszę
  2. Skakanka - modelowanie sylwetki w wersji ekonomicznej
  3. Ruch to zdrowie, nawet w warunkach domowych!

Bieżnia domowa - dba o serce i duszę

Bieżnia do domu pozwoli Ci zadbać nie tylko o kondycję fizyczną! W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch. Bieżnia domowa korzystnie wpłynie na krążenie, odporność organizmu, drogi oddechowe, sylwetkę a także na... samopoczucie! Dzieje się tak dlatego, że bieżnie zapewniają dopływ endorfin do mózgu w trakcie treningu. Dzięki temu użytkownik odczuwa radość z wykonanych ćwiczeń i dumę z poprawionych wyników. Mądre korzystanie z bieżni domowej pomoże Ci w poprawie kondycji fizycznej oraz stanu psychicznego i duchowego w okresie, gdy szczególnie należy zadbać o każdy z tych aspektów.

Skakanka - modelowanie sylwetki w wersji ekonomicznej

Dla tych osób, dla których zakup bieżni domowej stanowi zbyt duży wydatek dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana skakanka. Za ułamek tego, co należałoby wydać na bieżnię do domu możemy uzyskać zbliżone efekty w dziedzinie modelowania sylwetki pod warunkiem, że korzystanie ze skakanki stanie się naszą codziennością. To niepozorne urządzenie ma również zbawienny wpływ na układ krążeniowy, koordynację ruchową oraz wytrzymałość fizyczną, nie zajmując przy tym wiele miejsca w domu w przerwie od ćwiczeń! Należy jednak pamiętać, że w przypadku skakanki mierzenie postępów jest trudniejsze, niż w trakcie korzystania z bieżni domowej, wyposażonej w rozmaite czujniki, np. pulsu czy spalonych kalorii.

Ruch to zdrowie, nawet w warunkach domowych!

Niezależnie od sytuacji politycznej i gospodarczej, dynamicznie zmieniającej się w cieniu globalnej pandemii, dbanie o zdrowie powinno być dla każdego z nas nadrzędnym priorytetem! Nawet w przypadku zamkniętych siłowni i zakazu korzystania z basenów czy klubów fitness o swoje ciało możemy zadbać w domu. Dobrym pomysłem na początek będzie sięgnięcie po omówione w tym artykule bieżnie lub skakanki. Inspirację do zakupu znajdziemy na stronie https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-bieznie-110133.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl