fit.pl mobile logo

Karmienie alergika

Jak rozpoznać alergię pokarmową? Wymioty od czasu do czasu i sporadyczna biegunka nie świadczą od razu o alergii. Jeśli jednak malec nie chce przyjmować pokarmu, ciągle płacze z powodu bólu brzucha – coś jest na rzeczy – najpewniej to alergia pokarmowa. Jak sobie z tym poradzić?
breast-feeding2Objawy i dieta eliminacyjna

Objawy alergiczne na skórze pojawiają się około trzeciego miesiąca. Na początku jedynym objawem będą problemy żołądkowe. Nie ma jednoznacznych badań stwierdzających uczulenie. Niech nie przychodzi ci do głowy odstawienie malca od piersi. W Twoim pokarmie znajdują się cenne przeciwciała, które chronią przed alergiami. To, co możesz zrobić, to zastosować dietę eliminacyjną – po kolei rezygnować z pokarmów o wysokim ryzyku uczulania i obserwować dziecko.

To, co najczęściej powoduje alergię u dzieci, to krowie mleko. Niestety, pełno go w produktach wszelkiej maści. Jeśli więc widzisz, że coś jest nie tak odstaw na jakiś czas nabiał, pieczywo i ciasta. W tych produktach krowiego mleka jest całkiem sporo i może się to przełożyć na owe problemy. Jajka mimo, że są zdrowe ich białko może uczulać! Podobnie jest z cytrusami.

Nie bój się jeść

Wiele mam stosujących karmienie piersią tak bardzo boi się alergii, że przez pierwsze miesiące jedzą tylko bezpieczny ryż, marchewkę i indyka. W ten sposób nie dostarczymy dziecku wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Być może ciągły płacz dziecka ma inną przyczynę? Porozmawiaj o tym z lekarzem. Dieta mamy karmiącej musi zawierać ok. 300 kcal więcej niż dieta przed ciążą. Nie martw się jednak, bo karmienie piersią sprzyja szybszemu chudnięciu.

Dieta uzupełniająca

Po półrocznym okresie życia na piersi dziecko będzie potrzebowało innych produktów uzupełniających. Na początku może to być kleik ryżowy lub zupki jednoskładnikowe – z ziemniaka czy marchewki. Przed podaniem takiego nowego dania nakarm dziecko mlekiem z piersi – możesz wcześniej odciągnąć pokarm za pomocą laktatora. Trochę mleka z piersi zaserwuj dziecku po zjedzeniu warzywnej zupki - w mleku są przeciwciała, które powinny pomóc zaakceptować nowy pokarm.

www.dziecko.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl