fit.pl mobile logo

Młodzież z chorobami serca i survival? Dlaczego nie!

70% Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym ludziom wejście w dorosłe życie1. Program edukacyjny „Nadzieja dla Serc” pokazuje, że tak nie musi być. Młodzi ludzie z problemami kardiologicznymi mogą żyć aktywnie i spełniać swoje marzenia  
MKDuża część Polaków z wrodzonymi i nabytymi chorobami serca nie wie, jakie aktywności może wykonywać bez obaw, a jakie grożą ich życiu. Ta nieświadomość i niewiedza prowadzi często do ich separacji z otoczeniem. – Jest to bardzo duży problem społeczny – twierdzi Beata Szadziul, koordynator warsztatów Nadzieja dla Serc, organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego.

Ludzie chorzy na serce mogą żyć pełnią życia. Największą barierą dla wykonywania przez nich jakiejkolwiek aktywności jest brak wiedzy na temat tego, co i jak mogą robić. Według co czternastego Polaka młody człowiek z chorym sercem w żadnym wypadku nie powinien podejmować nawet najlżejszego wysiłku fizycznego. Również rodzice chorych dzieci odczuwają lęk przed ich aktywnością fizyczną1.
 

Program Nadzieja dla Serc ma na celu przełamywać te stereotypy. Już w sierpniu młodzież z wadami serca w wieku 15-20 lat będzie mogła uczestniczyć w specjalnych warsztatach podczas 10-dniowego letniego obozu, gdzie będą miały okazję spróbować aktywnego życia.
 

- Świat to miliony możliwości i uważam, że każdy ma prawo na dotknięcie choć małej ich części. Chcemy pokazać młodym ludziom borykającym się z chorobą, jaką energię daje pokonywanie przeciwności i jaką radość daje kontakt z naturą i przekraczanie barier. - wyjaśnia Marek Kamiński, fundator Fundacji swojego imienia i podróżnik, który sam w dzieciństwie spędził kilka lat na wędrówkach szpitalno-rehabilitacyjnych.
 

W ciągu kilku dni uczestnicy obozu poznają tajniki survivalu i będą mogli je przetestować w praktyce podczas wyprawy kajakowej. - Obóz będzie nie tylko okazją do zapoznania się z tajnikami przetrwania w trudnych warunkach, ale również do pokonania własnych barier i budowania motywacji do aktywnego działania. A wszystko pod bacznym okiem kardiochirurga dr Ireneusza Haponiuka, kardiologa dr Macieja Chojnickiego oraz rehabilitantki mgr Katarzyny Haponiuk. – podkreśla Beata Szadziul. Dzięki wsparciu firmy Adamed, koszt wzięcia udziału w obozie jest symboliczny, a program bardzo urozmaicony.


Pierwsze dni obozu upłyną na poznawaniu podstawowych aspektów przetrwania, z uwzględnieniem treningu motywacyjnego, wytrzymałościowego i technik traperskich oraz planowania wypraw, udzielaniu pierwszej pomocy i współpracy w grupie. Będzie można np. nauczyć się budować szałas i robić chipsy z pokrzyw.

Specjaliści od survivalu, kajakarstwa i ratownictwa medycznego zapewnią, iż forma zajęć nie będzie miała nic wspólnego ze stereotypową lekcją szkolną. Potem podczas 2-dniowej wyprawy kajakowej młodzież będzie mogła przetestować nowonabyte umiejętności. - Ta niecodzienna przygoda na łonie natury pozwoli oderwać się od rzeczywistości i poczuć się jak prawdziwy globtroter. – podkreśla Beata Szadziul.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl