Jak wiele obiektów zostało zamkniętych z powodu pandemii?
Patrząc na dane* porównujące liczbę klubów, siłowni i studiów działających w marcu 2020 roku, kiedy uderzył COVID-19, z liczbą obiektów otwartych w dniu 31 grudnia 2021 roku, wiemy już, że 1 stycznia 2022 r:
- 25% klubów zostało zamkniętych,
- 30% studiów treningu przestało działać (jest to wzrost o 11% od 1 stycznia 2021 r.),
- ponad 1,5 miliona miejsc pracy w branży zostało zlikwidowanych.
*Dane do tej analizy dostarczyły firmy przetwarzające płatności, które obsługują 95% amerykańskich klubów, siłowni i studiów.
– Kongres musi teraz coś zrobić, aby ocalić amerykańskie kluby i studia. Z każdą falą pandemii właściciele małych firm w naszej branży wciąż upadają. A z powodu braku działań Kongresu, za każdym razem mniej z nich ponownie się podnosi. Nie możemy już dłużej czekać. Zwłaszcza w obliczu pojawienia się dodatkowych wariantów COVID. – powiedziała Liz Clark, Prezes i Dyrektor Generalny, IHRSA.
Liza Clark jest zdziwiona, że jest zdumiona, że Kongres pozwolił pandemii zniszczyć amerykańską branżę fitness.
– Podczas gdy CDC [od red. agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej] zaleca ćwiczenia fizyczne jako sposób na zwalczanie rozprzestrzeniania się COVID-19 i przechodzenia choroby w sposób ciężki, jestem zszokowana, że rząd federalny zrobił tak mało, aby wspierać kluby i studia – powiedziała Clark. – Musimy naciskać na Kongres, aby pomyśleli o 75 milionów Amerykanów, którzy korzystają z usług obiektów sportowych, aby mogli nadal dbać o formę i zdrowie.
Akcja #SaveOurGyms
IHRSA zabiega o ulgę dla amerykańskiej branży fitness poprzez ustawę GYMS (Gym Mitigation & Survival). Ustawa ta zapewniłaby federalne dotacje dla klubów i studiów, które zostały zmuszone do tymczasowego zamknięcia z powodu ograniczeń COVID-19.
Jeśli ustawa zostanie uchwalona, stworzy fundusz o wartości 30 miliardów dolarów. Zapewni on dotacje dla dotkniętych kryzysem firm z branży fitness. Przykładowe wydatki, które pokryje dotacja, to: koszty płac, czynsz lub opłaty hipoteczne, w tym odsetki, media, odsetki od długu naliczone przed 15 lutego 2020 r., podatki, polisy ubezpieczeniowe, koszty poniesione zgodnie z wytycznymi związanymi z dystansem społecznym.
IHRSA prowadzi kampanię, aby nakłonić więcej członków Kongresu do podpisania się pod projektem ustawy.