fit.pl mobile logo

Nigella Lawson

Nigella Lawson pokazała, że gotowanie jest wesołe, proste i może sprawiać przyjemność
nigellalawson 01Jak twierdzą specjaliści od kreowania wizerunku fenomen Nigelli Lawson polega na tym, że pokazała ludziom, że gotowanie jest wesołe, proste i może sprawiać przyjemność. A jeśli dodać, że wręcz emanuje seksapilem, trudno się dziwić, że jest jedną z największych gwiazd brytyjskiej (i nie tylko) telewizji.

W Polsce Nigella jest znana przede wszystkim widzom kanału TVN Style, gdzie emitowany jest je program „Nigella gryzie”. W księgarniach można dostać książkę kucharska, zawierającą przepisy prezentowane w programie. Natomiast w Wielkiej Brytanii jest jedną z największych osobowości telewizyjnych. Jej książki okupują listy bestsellerów, a jej programy kulinarne są emitowane w kilkunastu kanałach i to nie tylko na Wyspach Brytyjskich.

Na czym polega fenomen Nigelli? Chyba na tym, ze pokazuje, że można gotować łatwo, zdrowo i mieć jeszcze z tego przyjemność. Na dodatek producenci jej programów eksponują naturalny seksapil Nigelli i jej urodę, a ona sama jeszcze podsyca tego rodzaju skojarzenia - Myślę, że jedzenie ma w sobie sporo seksapilu – mówi. - Ci, którzy nie lubią jeść, nie potrafią korzystać z życia

Media nazywają ją „domową boginią” od kiedy użyła takiego zwrotu w jednej ze swoich książek. O jej popularności niech świadczy fakt że znalazła się w piątce najpiękniejszych kobiet w rankingu zorganizowanym przez brytyjski magazyn Harpers&Queens, a magazyn "People" uznał ją za jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie!nigellalawson 02

Zaczynała jako dziennikarka i krytyk literacki. Miała swoja kolumnę kulinarną w piśmie "Spectator". Miała nadwagę niczym specjalnym się nie wyróżniała. To, że zaczęła o siebie dbać i poświęciła się kulinarnej pasji zawdzięcza ponoć swojemu pierwszemu mężowi.

W 1999 roku w telewizji pojawił się program kulinarny "Nigella gryzie". I taka zaczęła się jej wielka kariera. Nigella Lawson gotuje w prosty sposób, podpowiada jak stosować w kuchni różne triki, namawia do tego by nie bać się eksperymentować i czerpać radość z gotowania. - To gotowanie, tu zawsze może coś nie wyjść – mówi.

Dania Nigelli pochodzą z notatek jej babci i książek kucharskich, które kolekcjonuje. Nie boi się eksperymentować, a efektem tego są np. takie dania, jak szynka w... coca-coli.

Nigella Lawson to jedna z wielu gwiazd, które zrobiły karierę dzięki kuchni. Na zachodzie gotowanie stało się po prostu modne. Dla przykładu w USA programów kulinarnych są setki, a w Europie telewizyjni mistrzowie kuchni są medialnymi gwiazdami. Może i u nas narodzi się wkrótce moda na smaczne i zdrowe gotowanie.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl