W Pilzen zakończyły się IXX Mistrzostw Świata Weteranek i XXVII Weteranów w Trójboju Siłowym. Polskę reprezentowało czterech zawodników, którzy wywalczyli dwa medale złoty oraz srebrny
fit.pl
2010-10-11 00:00
Udostępnij
Złoto i srebro na MŚ weteranów
Jako pierwszy na pomoście w Pilzen wystąpił Adam Jasiński z KS Tęcza-Społem Kielce w kategorii wagowej 67,5 kg w drugiej grupie weteranów (50-59 lat) i wywalczył srebrny medal, przegrywając walkę o złoto z Japończykiem Takahashi Masayuki. Adam uzyskał w trójboju 587,5 kg na co złożyło się 237,5 kg w przysiadzie i mały srebrny medal, 127,5 w wyciskaniu leżąc i brązowy medal oraz w martwym ciągu 222,5 kg i złoty medal. Adam wziął rewanż za nieudany start na Mistrzostwach Europy gdzie dla przypomnienia nie zaliczył żadnego podejścia w przysiadzie i nie został sklasyfikowany w trójboju.

Złoty medal podobnie jak na Mistrzostwach Europy po pasjonującej walce z Węgrem Fabri Janosem wywalczył niezmordowany Stefan Sochański z UKS Osiedla Bacieczki Białystok. Nasz reprezentant uzyskał w trójboju 655 kg (257,5+137,5+260) w kat.wag. 90 kg pokonując zawodnika z Węgier o 2,5 kg. Ponadto Stefan zdobył mały złoty medal w przysiadzie, brązowy z wyciskanie leżąc i srebrny w martwy ciąg.

Debiutant na Mistrzostwach Świata Jarosław Dąbrowski z klubu UKS Pover Kuźnik Chorzów zajął dziesiąte miejsce w kat, wag. 100 kg w I gr. weteranów (40-49 lat) z wynikiem 615 kg (230+145+240). Jarek uzyskał wynik o 25 kg wyższy niż na Mistrzostwach Polski Weteranów.

Ostatni z naszych zawodników Lucjan Bartnik także z klubu UKS Pover Kuźnik Chorzów startujący w III gr. weteranów (60-69 lat) wywalczył piąte miejsce w kat.wag.110 kg uzyskując ostatecznie 445 kg (140+130+175). Pan Lucjan ustanowił swój nowy rekord życiowy osiągając wynik o 25 kg większy niż na podczas majowych Mistrzostw Polski Weteranów, które odbyły się w Kielcach.