fit.pl mobile logo

Zadbaj o skórę jesienią

Jesień to nie tylko okres, w którym musimy o siebie zadbać, po to by ominęła nas infekcja i nie dopadł spadek nastroju. To także czas, kiedy m.in. z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe powinniśmy bardziej skupić się na kondycji naszej skóry.

Jesienią, mimo że pogoda jest gorsza niż w ciepłych miesiącach, częściej odczuwamy zimno i musimy się cieplej ubierać, to paradoksalnie z punktu widzenia naszej skóry nie jest to aż tak zła pora roku. Umiarkowana temperatura powyżej zera czy wysoka wilgotność powietrza są na pewno korzystniejsze dla jej kondycji niż letnie słońce lub zimowy mróz. Jednakże częsty wiatr, zanieczyszczenie powietrza przez smog i fakt, że większość dnia spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza jest niska, może powodować wysuszanie naskórka i niekorzystnie wpływać na stan skóry. Szczególnie narażona na działanie tych czynników jest skóra problematyczna i wrażliwa ze skłonnością do alergii. Odpowiednie zadbanie o nią już teraz, podczas jesieni, pomoże nam w lepszym przygotowaniu jej na wymagający okres zimowy.

Jak zabezpieczyć skórę?
Nasza skóra po ciepłych letnich miesiącach bywa przesuszona i osłabiona. Nie jest więc łatwo zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest odpowiednie nawilżanie. Warto więc stosować kosmetyki takie jak kremy, czy sera odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry. Dobrym wyborem mogą okazać się te zawierające w swoim składzie optymalną ochronę dla naszej skóry w postaci ceramidów, olejków czy kwasu hialuronowego. Zwróćmy uwagę, że nie tylko skóra naszej twarzy narażona jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie zapominajmy o nawilżaniu często przesuszających się ust, dłoni i stóp. Nawet jesienią powinniśmy pamiętać o filtrach SPF. Pomimo że za oknem raczej typowo pochmurna aura to niestety promieniowanie słoneczne przedostaje się nawet przez warstwę chmur. Wówczas skóra bez odpowiedniej bariery ochronnej w postaci filtra narażona jest na szybsze starzenie się, a jej odporność na mróz czy wiatr spada.

Nie tylko od zewnątrz
Jesienna pielęgnacja to także zdrowa dieta. To co jemy, odzwierciedla wygląd naszej skóry. Większość z nas po spożyciu pewnych składników w nadmiarze takich jak np. nabiał, słodycze czy używki zauważa pogorszenie się jej stanu.

Aby wesprzeć kondycję swojej skóry od środka, warto odpowiednio się nawadniać. O ile latem przypomina nam o tym wysoka temperatura i ciągłe uczucie pragnienia, jesienią często o tym zapominamy. Z powierzchni naszej skóry odparowywane się ogromne ilości wody, staje się ona wówczas sucha, napięta i swędząca. Dlatego tak ważne jest zadbanie o stan jej nawilżenia i to nie tylko od zewnątrz.

W menu przyjaznym dla skóry nie powinno zabraknąć produktów bogatych w kwasy omega-3 i omega-6. Są one najkorzystniejsze dla kondycji naszego naskórka. Wchodzą w skład płaszcza wodno – lipidowego, który tworzy się na naszej skórze jako jej bariera ochronna. Mają też działanie przeciwzapalne, łagodzące i chronią przed promieniowaniem UV. Źródłem kwasów Omega – 3 są tłuste ryby, siemię lniane, orzechy włoskie, olej lniany i rzepakowy. Kwasy Omega – 6 znajdziemy natomiast w pestkach dyni i słonecznika.

Zdrowa dawka witamin
Istotnym składnikiem jesiennej diety powinny być także witaminy. Najbardziej przyswajalne są te, zawarte w pożywieniu. Chronią one skórę przed działaniem wolnych rodników i pozytywnie wpływają na jej kondycję. W codziennym menu powinny pojawiać się szczególnie te zawierające witaminę C. Wspiera ona nasz naskórek, zwiększając jego gęstość oraz stymulując syntezę kolagenu, będącego składnikiem skóry nadającym jej elastyczność i odpowiedzialnym za jej nawilżenie. Ponadto witamina C wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran i regeneracji. Jeżeli chcesz utrzymać jej optymalny poziom, pamiętaj o jedzeniu papryki, natki pietruszki, brokułów, a także cytrusów.

Kolejnym istotnym składnikiem naszego menu powinny być produkty bogate w witaminę E. Wpływa ona również na nawilżenie naskórka, zapobiegając jego wysuszaniu, a także chroni zawarty w skórze kolagen przed zniszczeniem. Znaleźć możemy ją w olejach m.in. słonecznikowym, sojowym, a także orzechach, migdałach i zielonych warzywach liściastych.

Nie mnożna zapomnieć o witaminach z grupy A i B. Są one odpowiedzialne za pobudzanie skóry do produkcji kolagenu, zapobiegają stanom zapalnym i łagodzą powstałe już uszkodzenia skóry. Składniki, które ich dostarczają to m.in. masło, jaja, niektóre tłuste ryby, a także produkty pełnoziarniste, liściaste warzywa i mięso.

Wewnętrzne wsparcie oparte na naturalnych składnikach
Wsparciem zbilansowanej diety może okazać się dobrze dobrana suplementacja. Wybierając odpowiedni preparat, warto skupić się na jego składzie i sięgać po taki, który zawiera naturalne składniki o udowodnionym naukowo działaniu. DuoLife Collagen to suplement diety przeznaczony dla osób chcących zadbać o elastyczność i sprężystość skóry. Składniki w nim zawarte takie jak kolagen pochodzący ze skór ryb morskich, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne ze skrzypu, pokrzywy i pędów bambusa oraz witamina C, wspierają funkcję barierową skóry, zwiększają jej gęstość i zapobiegają odwodnieniu. Stanowią one wsparcie przed procesami starzenia, spowalniając je, a jednocześnie skutecznie walcząc z wolnymi rodnikami. Ponadto wyciągi roślinne obfitujące w krzemionkę wspomagają włosy i paznokcie, aby były one piękne i mocne. Suplementacja tym płynnym preparatem powinna trwać ok. 3 miesiące, po czym zaleca się zastosowanie 1-2 miesięcy przerwy.
Pamiętaj, że dla utrzymania doskonałej kondycji skóry kluczowa jest nie tylko sama pielęgnacja, ale i zdrowy styl życia. Przygotuj swoją skórę już jesienią na wymagający dla niej okres zimowy i już dziś podejmując odpowiednie kroki, zapewnij sobie „wieczną młodość”.

Więcej informacji na: https://myduolife.com/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl