fit.pl mobile logo

Aktywny tryb życia a płodność

  Zajście w ciążę wbrew pozorom wcale nie jest łatwym procesem. Aby doszło do zapłodnienia, muszą być spełnione podstawowe czynniki. Z utęsknieniem czekasz na dziecko, ale wciąż nie widzisz żadnych efektów? Chcesz zwiększyć swoją płodność? Dobrym sposobem może okazać się aktywny tryb życia.

Inseminacja komórki jajowej (czyli inaczej zapłodnienie) i jej zagnieżdżenie się w macicy jest wbrew pozorom bardzo skomplikowane. Aby ustalić określone czynniki, które wpływają na niepłodność, niezbędna jest diagnostyka zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Badania dowodzą, że z niepłodnością bryka się coraz więcej par. Diagnostyka wskazuje, że obydwoje jesteście płodni, budowa Waszych narządów płciowych jest prawidłowa, a nadal nie możecie doczekać się dziecka? Pora postawić na aktywność fizyczną!Ruch to zdrowie!

Jeżeli spędzasz cały dzień w pracy, a po powrocie do domu biernie odpoczywasz z pilotem w ręku, musisz zmienić swój tryb życia. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na płodność partnerów, dlatego przygotowując się do roli rodzica, popraw swoje BMI i zadbaj o kondycję, która ma odzwierciedlenie w jakości nasienia u mężczyzn i jakości komórki jajowej u kobiet. Ćwiczenia dotlenią wszystkie komórki – w tym te rozrodcze. Odżywiona i dotleniona komórka to większa szansa na zapłodnienie, jej dalszy podział i zdrowy rozwój zarodka. Sport dodatkowo poprawi krążenie i ukrwienie narządów – co jest bardzo ważne szczególnie dla kobiet, aby odpowiednio przygotować macicę do przyjęcia zapłodnionej komórki. Ruch sprawi, że w Twoim organizmie zaczną wydzielać się również endorfiny – hormony szczęścia, obniżające poziom stresu i rozładowujące napięcie.

Zredukuj tkankę tłuszczową

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że otyłość oddziałuje na naszą sprawność, aktywność seksualną i potencję. Osoby z nadwagą rzadziej współżyją, a tym samym zmniejszają swoje szanse na zapłodnienie. Brak ruchu i nadmiar tkanki tłuszczowej może skutkować podwyższonym cholesterolem, a co za tym idzie – problemami z poczęciem dziecka. Badania potwierdzają tę zależność. Okazało się, że niepłodność występuje częściej wśród par, gdzie kobieta ma nadwagę, a u mężczyzny stwierdza się niedowagę. Zbyt duża masa ciała u kobiet może być przyczyną zakłóceń w układzie hormonalnym i przebiegu cyklu menstruacyjnego. Nadmiar tłuszczu zwiększa również ryzyko wystąpienia komplikacji w trakcie ciąży. Mężczyźni z podwyższonym BMI mają mniejsze stężenie plemników, które są mniej ruchliwe. Dodatkowo otyłość zwiększa temperaturę jąder, która ma znaczenie na cały proces wytwarzania nasienia. Aktywność fizyczna poprawia ciśnienie krwi i przyspiesza przemianę materii. Sport dodatkowo reguluje wydzielanie insuliny, która wspomaga gospodarkę hormonalną partnerów.

Trenuj z umiarem

Warto pamiętać, że z morderczymi treningami nie wolno przesadzić, ponieważ może to mieć odwrotny skutek do zamierzonego. Płodność zamiast wzrosnąć, drastycznie obniży się, a szansa na dziecko zmaleje. Organizm będzie potrzebował o wiele więcej energii do regeneracji, a gospodarka hormonalna zostanie rozregulowana. Zbyt intensywne treningi u kobiet mogą powodować zaburzenia w produkcji hormonów. Zmniejszona produkcja progesteronu i zmiany w wydzielaniu hormonów niezbędnych do zajścia w ciążę – FSH (folikulostymuliny) i LH (hormonu luteinizującego), mogą prowadzić do zaburzeń jajeczkowania i zaniknięcia miesiączki. Aby nie przeforsować się, warto z rozsądkiem zaplanować regularne i umiarkowane ćwiczenia. Optymalna dawka aktywności to ćwiczenia trwające około 30 minut – najlepiej 4-5 razy w tygodniu. Dobrym rozwiązaniem dla dwojga mogą okazać się ćwiczenia relaksacyjne, np. rozciągająca joga, która pomoże wyciszyć się, odprężyć i zniwelować stres.

Kobiety mogą pływać i jeździć rowerem. Również ćwiczenia na siłowni, fitness, a nawet codzienne spacery odpowiednio dotlenią kobiecy organizm. Przyszłe mamy powinny także wzmocnić przed porodem mięśnie kręgosłupa, brzucha i miednicy. Mężczyznom w produkcji plemników może zaszkodzić jazda na rowerze, jednak ogólna tężyzna dodatnio wpłynie na jakość ich nasienia oraz potencję. Regularne ćwiczenia i wysiłek fizyczny zwiększą poziom testosteronu i produkcję spermy, poprawią wydolność organizmu mężczyzny oraz wpłyną pozytywnie na naczynia krwionośne, zapobiegając miażdżycy, która jest jedną z przyczyn problemów z erekcją.


Witalność organizmu poprawi Twoją płodność
Warto pamiętać, że niepłodność jest procesem odwracalnym. Chwilowe zaburzenia płodności można skutecznie pokonać. Działaj kompleksowo i aktywny tryb życia uzupełnij odpowiednią, zbilansowaną dietą. Pomocne mogą okazać się także suplementy, które dodatkowo dodadzą Ci siły i witalności. Polecamy w szczególności preparat Insemin, który poprawia płodność. W trosce o odmienne potrzeby kobiet i mężczyzn oraz różne przyczyny ich niepłodności – powstały dwie formuły: Insemin MEN oraz Insemin WOMEN.

 Naukowo opracowany skład zawiera naturalne składniki, które zwiększają szansę na to, że w Twoim życiu pojawi się dziecko! Preparat został przetestowany przez zespół ekspertów, zajmujących się problemem niepłodności. Składniki Insemin MEN korzystnie wpływają na ruchliwość, budowę i ilość plemników. Pomagają im prawidłowo się rozwijać i zwiększają produkcję spermy. Składniki Insemin WOMEN wpływają na odpowiednie działanie układu hormonalnego, regulują cykl miesiączkowy i zwiększają produkcję estrogenu. To dobre rozwiązanie dla par, które chcą cieszyć się rodzicielstwem.

Jeżeli z utęsknieniem czekasz na dziecko lub dopiero planujesz ciążę, aktywność fizyczna jest jednym z niezbędnych czynników, aby dobrze przygotować się do roli rodzica. Ruch poprawi Twoją ogólną kondycję fizyczną, odżywi oraz dotleni komórki i narządy. Nie zapominaj również o witaminach i minerałach. Działaj kompleksowo, aby zwiększyć swoje szanse na zapłodnienie!

Więcej informacji znajdziesz na: www.insemin.pl  PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-
daruderally

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
marta.waszczyk

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Fit..Ola

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
kemor1990

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
mary_lee

Aktywny tryb życia to wsparcie życia seksualnego, nie ma co do tego wątpliwości! Warto, by panowie wspierali się Permenem King wspomagającym życie seksualne i erekcję, ale ruch jest nieodzowny!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl