Jak się zgłosić do Programu Refundacji In Vitro?
Pary zainteresowane refundacją zabiegów in vitro w klinikach Invimed mogą rejestrować się poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce. Formularz w wersji mobilnej jest dostępny po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu.
– Spodziewamy się dużego zainteresowania w pierwszych tygodniach od startu programu. Rządowa refundacja zmienia perspektywę leczenia metodą in vitro w Polsce, czyniąc ją dostępną dla wielu par starających się o dziecko, niezależnie od środków finansowych – mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed, specjalista ginekolog-położnik.
Kryteria kwalifikacji do Programu Refundacji In Vitro
Wiek:
- Przy in vitro z własnymi komórkami jajowymi i nasieniem lub dawstwa nasienia: kobiety do 42. roku życia, mężczyźni do 55. roku życia.
- Przy in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni lub adopcji zarodków: kobiety do 45. roku życia, mężczyźni do 55. roku życia.
Niepłodność potwierdzona dokumentacją medyczną:
Para musi przedstawić dokumenty potwierdzające, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poddawała się nieskutecznemu leczeniu niepłodności lub stwierdzające bezwzględną niepłodność, np. z powodu braku jajowodów u kobiet.
Program dedykowany jest parom pozostającym w związku małżeńskim lub partnerskim.
Zakres refundacji in vitro
Refundacja obejmuje:
- Maksymalnie 4 cykle in vitro z własnymi komórkami rozrodczymi lub z nasieniem dawcy.
- Maksymalnie 2 procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni.
- Maksymalnie 6 cykli in vitro z adopcją zarodków.
Kriotransfery są również możliwe dla par, które mają zarodki z wcześniejszych procedur, niezależnie od ich źródeł finansowania, pod warunkiem że kobieta nie ukończyła 45 lat, a mężczyzna 55 lat w dniu zgłoszenia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce.
Refundacja onkopłodności
Pacjenci przed i w trakcie leczenia onkologicznego, którzy nie ukończyli 40 lat (kobiety) lub 45 lat (mężczyźni), mogą skorzystać z bezpłatnych procedur zabezpieczenia płodności. Tacy pacjenci będą przyjmowani poza kolejnością.
Kliniki Invimed są gotowe na pacjentów
Pacjenci mogą zapisywać się do Programu refundacji in vitro w Invimed przez całą dobę za pomocą formularza kontaktowego na stronie https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce. Konsultanci z klinik Invimed będą kontaktować się z pacjentami w celu umówienia wizyt i przekazania niezbędnych dokumentów. Na wizytę należy przynieść dokumenty tożsamości, kopię dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia niepłodności oraz wypełnione i podpisane dokumenty otrzymane mailowo po umówieniu wizyty.
– Jesteśmy przygotowani na duże zainteresowanie programem i związane z nim emocje. Każdy złożony formularz online zostanie rozpatrzony przez nasz personel, a wszystkie pary będą miały dostęp do zespołów wykwalifikowanych specjalistów oraz nowoczesnych i przyjaznych gabinetów – dodaje dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed.