Rady:
Radzi Aleksandra Zarębska - Warto ćwiczyć nawet z niemowlakiem, jak najszybciej po porodzie. Takie ćwiczenia polegają głównie na podnoszeniu i przytulaniu dziecka, jednak pomagają matce odzyskać formę po porodzie.
Starsze dziecko, w wieku przedszkolnym, wymaga aktywizacji poprzez ćwiczenia połączone umiejętnie z zabawą. Warto wymyślić opowieść, która zachęci dziecko do odpowiedniego poruszania się.
Trening z dzieckiem może skupić się głównie na ćwiczeniu dziecka lub matki. Moga tez skupiać się równo na obojgu uczestników. Ważne, aby delikatnie kontrolować sytuację. Taki trening nie może być tylko zabawą, ale choć trochę efektywnym ćwiczeniem.
Pamiętaj:
- Odchudzaniu służy średnio intensywny, długotrwały ruch.
- Trening musi być poprzedzony rozgrzewką, najlepiej stretchingiem. Rozciąganie jest także doskonałym sposobem na wyciszenie po treningu i zapobieganie bolesnym zakwasom.
- Ćwiczenia wzmacniające uda i pośladki najbezpieczniej jest wykonywać w klęku podpartym na przedramionach.
- Najlepiej wykonać ćwiczenia w trzech seriach po dowolnie dobraną liczbą powtórzeń. Między seriami należy zmienić pozycję ćwiczenia na 15 - 20 sekund.
- Ruchy wykonujemy wolno.
- Eliminujmy zbędne ruchy w odcinku szyjnym kręgosłupa, takie jak zadzieranie głowy w klęku, ciągnięcie głowy splecionymi dłońmi podczas ćwiczeń mięśni brzucha.
- Ćwiczenia poprawiające sylwetkę to nie tylko codzienna gimnastyka, ale także wybrana, ulubiona forma ruchu. Może to byç jazda konna, windsurfing, jazda na rowerze, gra w siatkówkę, jogging.
Aleksandra Zarębska
Źródło: Dziennik Bałtycki
www.fit.pl