fit.pl mobile logo

Dzieci zacznijcie się ruszać !

Dzieci zacznijcie się ruszać ! Sala jest pełna osób, wszyscy gotowi do rozpoczęcia ćwiczeń. Jedni już niecierpliwie przestępują z nogi na nogę, inni podrygują w takt cichej jeszcze muzyki, jeszcze inni ziewają i dyskretnie spoglądają na ...
childrenMuzyka powoli narasta, wszyscy zajmują swoje miejsca i zaczynamy. Przez sześćdziesiąt minut wspólnie zmagamy się z wysiłkiem, dopingujemy się i razem śmiejemy z tego, co nam nie wychodzi. To jest właśnie istota fitness.

Na zajęciach pojawiają się nowe twarze. Młode dziewczyny z pobliskiej szkoły weszły zobaczyć jak wyglądają zajęcia. Stają pośrodku grupy, aż miło na nie popatrzeć, są młode, śliczne, uśmiechnięte. Zgromadzone obok panie z pewną nutką zazdrości spoglądają na ich smukłe figurki.
- Asiu - krzyczy jedna ze stałych bywalczyń aerobiku – my nie damy rady ćwiczyć z takimi młodziutkimi dziewczynkami.
- Damy radę – odkrzykuję i rozpoczynamy ćwiczenia.

Wtedy pojawia się pierwszy szok. Dziewczyny nie są w stanie powtórzyć najprostszych ćwiczeń. Koordynacja praktycznie u nich nie występuje. Poczucie rytmu też raczej mizerne. Nic to – myślę sobie i dalej prowadzę zajęcia. Kolejna katastrofa to układ choreograficzny. Dziewczyny nie są w stanie zapamiętać trzech elementów. W części kształtującej mogą zrobić jedynie trzy, cztery powtórzenia. Ostateczną klęskę zadaje im rozciąganie.
Kończymy zajęcia, bijemy sobie brawo. Dziewczyny stają niezadowolone.
- Nie martwcie się wszystkim jest trudno zaczynać, dacie sobie radę. Myślę, że te ćwiczenia plus wasze zajęcia na WF-ie to będzie wystarczająca dawka ruchu.
- My nie będziemy przychodzić, za ciężkie te pani ćwiczenia, cała się spociłam.
- My nie chodzimy na WF – dodaje druga.
- Jak to? W ogóle nie ćwiczycie?
- U nas w klasie to cztery osoby chodzą na WF, reszta ma zwolnienia. Zresztą w szkole to chyba mniej niż połowa uczniów chodzi na ten WF.
- Dlaczego ? – pytam przerażona.
- Bo to OBCIACH tak się męczyć – odpowiada jedna z nich i odchodzą. Na zakończenie obiecują, że może jeszcze kiedyś przyjdą, tylko, żeby nie było tak intensywnie. Całą naszą dyskusję obserwuje jedna z uczestniczek. Mówi, że dzieciaki trudno zagonić do ćwiczeń, zmusić do jakiegoś wysiłku fizycznego, wie bo sama jest nauczycielką.

Wracam po zajęciach do domu i już od progu rzucają się na mnie moje dzieci. Córka biegnie do swojego pokoju po rysunek, który zrobiła podczas mojej nieobecności. Po drodze z rozpędu wpada na brata, który dopiero niedawno nauczył się chodzić i jeszcze nie bardzo pewnie się czuje na małych nóżkach. Obydwoje podskakują, córka całkiem wysoko, synek śmiesznie i pokracznie. Dzieciaki uspokójcie się, chce krzyknąć. Zaraz…myślami wracam do dziewczyn z aerobiku. Czy moje dzieci też w przyszłości nie będą się ruszać? Czy to my dorośli zabijamy w dzieciach to umiłowanie ruchu? Przecież sama nie raz włączam dzieciakom bajkę, tylko po to żeby mieć chwilkę spokoju. Co potem myślę sobie? Kto z tych dzieci wyrośnie? Wielcy, ociężali, małoruchliwi a w efekcie chorzy ludzie? O nie! - myślę sobie, odkładam na bok przepocone ciuchy, borę szybki prysznic i zabieram dzieciaki na spacer. Niech biegają, skaczą i nigdy nie rezygnują z ruchu.

Pomóżmy naszym dzieciom pokochać ruch !

Joanna Zaborowska

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl