fit.pl mobile logo

Pojemniki na żywność przydatne w każdej kuchni

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na przechowywanie produktów spożywczych w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Zwiększa to estetyczność szafek kuchennych, a także pomaga w organizacji i pozwala oszczędzić miejsce. Takie rozwiązanie pozwala przedłuża także trwałość żywności, dzięki zapewnieniu odpowiednich warunków. Wzrasta także popularność domowych diet pudełkowych oraz tzw. "meal prepu", czyli przygotowywania sobie półproduktów lub całych posiłków na kolejne dni. To wszystko mogą nam ułatwić pojemniki na żywność, które możemy dostosować do własnych potrzeb

Czym kierować się przy wyborze pojemnika do kuchni

Wybierając pojemnik do przechowywania żywności w kuchni, powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na wielkość naszych szafek. Pojemniki powinny swobodnie się mieścić, a jednocześnie pozwalać na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Pojemniki do przechowywania wykonane są zazwyczaj ze szkła lub z plastiku, a ich kształty dopasowane są do różnych produktów spożywczych. Do niektórych modeli dołączone są łyżki, które pomagają w dozowaniu odpowiedniej ilości produktów sypkich. Pojemniki na żywność są szczelnie zamykane, tak aby chronić przed wysypywaniem się produktu oraz dostawaniem się do niego wilgoci.

Czym kierować się przy wyborze lunchboxów

Lunchboxy to nie tylko pojemniki na żywność, którą zabieramy ze sobą na wynos. Ich zastosowanie pozwala na dobrą organizację lodówki, przedłużenie ich trwałości produktów, zapobieganie ich wysychaniu i przedostawaniu się zapachów. Jeśli mamy zamiar wykorzystywać je wyłącznie w mieszkaniu, to jedyną kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest ich kształt i kwestie estetyczne. Więcej wymagań musimy mieć w stosunku do pojemników na żywność, które zabieramy na wynos. Niektóre są wyposażone w uszczelki, które zapobiegają wydostawaniu się płynów ze środka pojemnika. Czasami lunchboxy są dodatkowo wzmocnione, aby na pewno nie otworzyły się w torebce. Niektóre z nich mają w komplecie sztućce, co może być istotne dla osób, które nie mają dostępu do kuchni w pracy lub w szkole. Bardzo ważną kwestią jest także wybór odpowiedniego materiału, dostosowanego do naszych potrzeb.

Plastik, szkło czy metal - jaki materiał wybrać?

Pojemniki na żywność wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejsze to plastik, szkło i metal. Ta kwestia jest szczególnie ważna, kiedy zabieramy pojemnik na żywność na wynos. Jeśli liczy się dla nas to, aby pojemnik nie dodawał wagi do naszego bagażu, to najlepiej sprawdzi się wykonany z plastiku lub metalu. Są to także materiały bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Szkło ma z kolei tę zaletę, że nie przejmuje zapachów i bardzo łatwo się myje. Zazwyczaj jest też bardziej odporne na wysokie temperatury, co pozwala na odgrzanie naszego posiłku bezpośrednio w pojemniku na żywność. Niezależnie od wybranego materiału, przed zakupem należy sprawdzić czy producent zezwala na stosowanie produktu w piekarniku czy mikrofalówce, a także na mycie w zmywarce. Obecnie na rynku jest tak ogromny wybór, że każdy dostosuje pojemniki na żywność do własnych potrzeb.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl