Otyłość, nazywana „epidemią XXI wieku”, dotyka coraz większą liczbę dzieci i jest źródłem wielu poważnych chorób. Warto przeczytać tę książkę, aby ustrzec swoją pociechę przed poważnymi konsekwencjami otyłości, objawiającymi się w dorosłym życiu.
Autorzy książki, specjaliści, m.in. w dziedzinie pediatrii, endokrynologii dziecięcej, żywienia i psychologii omawiają wszystkie najważniejsze problemy związane ze zjawiskiem otyłości u dzieci i młodzieży.
Dzieło francuskich autorów podzielone jest na dwie części: pierwszą poświęcono zagadnieniom patofizjologii i epidemiologii otyłości u dzieci, drugą – różnym aspektom klinicznym oraz prewencji i leczeniu dziecięcej otyłości. Dowiemy się z niej m.in. o ocenie klinicznej, nawykach żywieniowych i aktywności fizycznej dziecka otyłego, opiece psychologicznej, metodach terapii farmakologicznej i chirurgicznej oraz roli lekarza rodzinnego.
Publikacja ta zapewne przypadnie do gustu pediatrom i lekarzom pokrewnych specjalizacji. Oprócz nich „Otyłość u dzieci” warto polecić rodzicom, bo przecież to im zależy najbardziej na zdrowiu własnych dzieci.