fit.pl mobile logo

TÜV Rheinland Polska po raz pierwszy certyfikował siłownię

Trainingspot w Pniewach koło Poznania to pierwsza siłownia, która uzyskała certyfikat zgodności. Proces przeprowadziła firma TÜV Rheinland Polska. Jest to jedyna w Polsce jednostka certyfikująca produkty oraz usługi, która może nadawać certyfikaty studiom fitness.

Pniewski  Trainingspot  jako pierwszy z  ponad  2,5  tys.  siłowni  w  Polsce  uzyskał  certyfikat  zgodności  z wymaganiami  norm  z  serii  DIN  33961, które po raz pierwszy  zostały  wdrożone w  2013  r.  w  Niemczech.
–Sprawdziliśmy przede wszystkim sposób zarządzania w  Trainingspot, obowiązujące w  nim procedury
bezpieczeństwa, kompetencje personelu, jakość opieki nad klientem, dostępność odpowiedniego sprzętu do
ćwiczeń oraz możliwość ćwiczeń grupowych – mówi Tomasz Marcinek,  koordynator jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska.

W procesie certyfikacji duży nacisk jest położony na organizację pracy zespołu studia fitness. Specjaliści  sprawdzali, czy pracownicy Trainingspot mają określone funkcje oraz czy ich kompetencje są adekwatne do wyznaczonych zadań. Przy certyfikowaniu studia  fitness  sprawdzana  jest  także dostępność  odpowiedniej  liczby trenerów, łatwy dostęp do wykazu ich kwalifikacji oraz do harmonogramu zajęć grupowych.  Studio  starające się o certyfikat musi też przeprowadzać regularne wywiady z ćwiczącymi, monitorować ich  postępy  oraz  określać  skalę  intensywności  ćwiczeń.  Sprawdzane  są  także  podstawowe  kwestie,  takie  jak uporządkowana dokumentacja,  plan działań w przypadku sytuacji niebezpiecznych i zdarzeń losowych, czy  higiena i komfort danego miejsca.

 

Oprócz personelu  TÜV Rheinland Polska zbadał też przyrządy oraz warunki techniczne sali. Sprawdzane jest bezpieczeństwo sprzętu treningowego oraz otoczenia ćwiczących.

 

Badany jest stan nawierzchni, natężenie oświetlenia i dźwięku.

 

Monika Szczechowiak, właścicielka siłowni Trainingspot w Pniewach, podkreśla, że certyfikat ma dla studia podwójne znaczenie:

- Dokładamy wszelkich starań, by nasze usługi świadczone były na najwyższym poziomie. Certyfikat TÜV Rheinland Polska to dla nas potwierdzenie, że dotychczasowe starania miały sens. Nie będziemy ukrywać, że w dobie sporej konkurencji jest to także wyróżnik na rynku. Certyfikat zwiększy naszą rozpoznawalność i atrakcyjność dla klientów.

Sprawdzanie siłowni jest też tematem najnowszego filmu „Testerów Jakości” -kanału na Youtube, który jest częścią kampanii edukacyjnej TÜV Rheinland Polska. Ma ona na celu zwiększanie świadomości konsumentów, by kupując dany produkt zwracali uwagę na jego jakość oraz bezpieczeństwo dla zdrowia.

– Chcieliśmy pokazać naszym  odbiorcom,  na  co  zwracać uwagę, wybierając siłownię, jeżeli nie posiada ona certyfikatu jakości – mówi Milena Zielińska, kierownik ds. certyfikacji wyrobów TÜV Rheinland Polska, która sprawuje nadzór merytoryczny nad scenariuszami filmów.

„Testerzy”  sugerują, by sprawdzać, czy  personel  jest odpowiednio  wykwalifikowany oraz  czy  na  siłowni  jest  odpowiednia  ilość  sprzętu,  która  gwarantuje wykonanie   wieloaspektowego   treningu.

Samodzielnie  można  też  zwrócić  uwagę  na  bezpieczeństwo nawierzchni oraz bezpieczeństwo strefy ćwiczeń na danym przyrządzie.  Klient może również sprawdzić, czy pomieszczenia  siłowni  są  dobrze  zorganizowane,
np.  osobno  do  ćwiczeń  grupowych  i treningu indywidualnego.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl