fit.pl mobile logo

Interaktywny kalendarz ciąży – jak działa i do czego służy?

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Gratulacje! Przed Tobą wyjątkowe 9 miesięcy i czas przygotowań na powitanie nowego członka rodziny, który obróci Twoje życie o 180 stopni. Jeżeli to Twoja pierwsza ciąża, czeka Cię nie lada wyzwanie i wiele obowiązków, których będziesz musiała dopełnić. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz wykorzystać interaktywny kalendarz ciąży. Sprawdź, czym jest i jakich informacji Ci dostarczy.

Gdy rozwija się w Tobie nowe życie, ciało zmienia się, a Ty musisz bacznie obserwować swój organizm i przede wszystkim kontrolować zdrowie dziecka. Pamiętaj, że istotne jest m.in.:

 • regularne odwiedzanie ginekologa: na początku ciąży (gdy nie ma żadnych nieprawidłowości) mniej więcej co 4 tygodnie, po 20. tygodniu – co 3, a po 32. tygodniu – co 2;
 • wykonywanie w terminie niezbędnych badań – od USG po prenatalne.

Aby mieć pewność, że nie przegapisz żadnej ważnej daty, prowadź kalendarz ciąży – np. interaktywny. To praktyczne narzędzie, które pomoże Ci w kilka chwil uzyskać wiele przydatnych informacji.

Interaktywny czy tradycyjny?

Nie musisz dokonywać wyboru między tradycyjnym (papierowym) a interaktywnym kalendarzem – przydadzą Ci się oba. Interaktywny – abyś mogła szybko obliczyć daty wszystkich ważnych momentów okresu ciąży, a papierowy – abyś je samodzielnie rozpisała i rozplanowała swoje działania.

Jakie zalety ma interaktywny kalendarz ciążowy?

 • Pozwoli Ci automatycznie obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni pozostało (orientacyjnie) do porodu.
 • Ułatwi Ci rozplanowanie wszystkich niezbędnych badań – dzięki niemu będziesz wiedziała, kiedy mniej więcej poznasz płeć dziecka oraz kiedy zgłosić się na badania prenatalne czy USG połówkowe.
 • Jest automatycznie zaprogramowany tak, aby wskazać Ci wszystkie ważne momenty ciąży, które wystarczy później zapisać – na kartce bądź w kalendarzu papierowym lub elektronicznym.

A co z kalendarzem tradycyjnym? Potraktuj go jako miejsce zbierania wszystkich istotnych informacji – np. wskazówek od lekarza, terminów kolejnych konsultacji u ginekologa czy namiarów na szkoły rodzenia.

Jak działa kalendarz interaktywny?

To bardzo proste narzędzie, które już po kilku kliknięciach dostarczy Ci wielu przydatnych wiadomości. Jedyna informacja, którą musisz podać, aby otrzymać dokładne kalkulacje, to data ostatniej miesiączki. Na jej podstawie algorytm kalendarza ciążowego online obliczy wiek płodowy Twojego dziecka, a co za tym idzie – pokaże Ci z dużą precyzją daty związane z kolejnymi etapami ciąży.

Dzięki interaktywnemu kalendarzowi ciążowy uzyskasz kompletne dane na temat:

 • przebiegu swojej ciąży – dowiesz się m.in., jak rozwija się Twój maluszek, kiedy zacznie bić jego serce, kiedy będziesz się mogła spodziewać pierwszych ruchów i kiedy dziecko zacznie rozpoznawać Twój głos;
 • badań, które powinnaś wykonać na poszczególnych etapach ciąży – uzyskasz szczegółowe informacje zarówno o badaniach obowiązkowych, jak i tych zalecanych, wraz z ich szczegółowymi opisami.

Prosta i intuicyjna forma graficzna sprawia, że szybko uzyskasz dane, które Cię interesują. Co istotne, dobre interaktywne kalendarze nie wymagają zakładania kont w serwisie ani podawania danych osobowych – oznacza to, że kluczowe informacje otrzymasz nie tylko za darmo, ale i z poszanowaniem Twojej prywatności.

Kiedy z niego skorzystać?

Internetowy kalendarz przyda Ci się na każdym etapie oczekiwania na narodziny dziecka. Pierwszy raz zajrzysz do niego zapewne już na początku ciąży – aby ogólnie zapoznać się z jej przebiegiem. Warto jednak zaglądać do niego częściej – dzięki uzyskiwanym na bieżąco informacjom będziesz wiedziała, w jakiej fazie rozwoju jest Twoje dziecko i co dzieje się pod Twoim sercem. Po pewnym czasie korzystanie z tego interaktywnego narzędzia zapewne wejdzie Ci w krew.

Dziel się swoim szczęściem z innymi

Chcesz się pochwalić ciążą przed swoimi przyjaciółmi? Możesz to zrobić za pośrednictwem mediów społecznościowych – wystarczy, że opublikujesz swój interaktywny kalendarz ciążowy na Facebooku. Informacje w nim zawarte mogą się przydać również Twoim bliskim – zwłaszcza jeżeli będą chcieli zorganizować dla Ciebie baby shower lub pomóc Ci przygotować wyprawkę dla nowego członka rodziny.

Jak widać, interaktywny kalendarz ciążowy może być wszechstronnym narzędziem, które ułatwi Ci opracowanie planu działania na każdy tydzień przygotowań do narodzin dziecka. Wypróbuj go i przekonaj się sama, jak działa w praktyce – tym bardziej że jest dostępny za darmo.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl